Dodana: 2 grudzień 2014 09:53

Zmodyfikowana: 2 grudzień 2014 09:53

"Nasza klątwa" podczas ŻubrOFFki w Białowieży

Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia już 4 grudnia o 18.00 zaprasza na pokaz filmów w ramach  Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA .

Czeka nas mocna dawka dobrego polskiego kina niezależnego ze znakiem jakości OFFELIADY, czyli Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych, od 2007 roku odbywającego się w Gnieźnie. Jak smakuje OFF nasycony tysiącletnią historią pierwszej stolicy Polski? Na co chodził do kina Bolesław Chrobry i dlaczego początków kina samochodowego należy szukać w osadach naszych praprzodków? – wszystko to i ciut więcej w ramach spotkania z OFFELIADĄ. Zobaczymy filmy nagrodzone na ostatniej Offeliadzie, a wśród nich obsypaną nagrodami na całym świecie "Naszą Klątwę" Tomasza Śliwińskiego, kandydata do nominacji do Oscara oraz porozmawiamy z twórcą i dyrektorem Offeliady Piotrem Wiśniewskim.

Program:
Nasza klątwa, reż./dir. Tomasz Śliwiński, Polska/Poland, 28’
Hosanna, reż./dir. Katarzyna Gondek, Polska, 10’
12 metrów 45 centymetrów, reż./dir. Aleksander Prugar, Polska/Poland, 14’
Matka Ziemia, reż./dir. Piotr Złotorowicz, Polska/Poland, 30’
Nie wszystko stracone, reż./dir. Tomasz Góralczyk, Polska/Poland, 3’.
Gość pokazu: Piotr Wiśniewski – Dyrektor Festiwalu OFFELIADA

MIEJSCE: Klubokawiarnia Walizka, Waszkiewicza 148

Pokaz należy do programu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, który odbywa się w Białymstoku od 2006 roku. Organizatorem imprezy jest Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”. Dzień w Białowieży organizuje Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia.

Po pokazie filmów i spotkaniu z gościem odbędzie się koncert Zmiciera Wajciuszkiewicza Todara.

Więcej: www.zubroffka.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook