Dodana: 4 wrzesień 2014 08:07

Zmodyfikowana: 4 wrzesień 2014 08:07

Zapraszamy na sejneńskie VI Dożynki Powiatowe

Tegoroczne, VI Dożynki Powiatowe odbędą się 14 września 2014 roku w  Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach. Organizatorami dożynek są: Starostwo Powiatowe w Sejnach, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach, Miasto Sejny oraz Gminy Powiatu Sejneńskiego.

Uroczystość „Święta Plonów” to piękna polska tradycja, szczególny dzień zamykający całoroczny trud pracy rolnika i jego rodziny. Dożynki zawsze były i są okazją do podsumowania tego, co wydarzyło się w rolnictwie w danym roku. Symbolem dożynek od ich zarania są wieńce ze zbóż i kwiatów. W uroczystościach dożynkowych wezmą udział m.in. przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą Św. w Bazylice p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach. Po Mszy Św. przejdzie Korowód Dożynkowy z udziałem wszystkich grup wieńcowych, władz samorządowych oraz zaproszonych gości do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach. Ma miejscu nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach: „Wieniec dożynkowy 2014” i „Estetyczne Gospodarstwo 2014”. Imprezie towarzyszyć będą występy lokalnych zespołów muzycznych, prezentacja produktów regionalnych i rękodzieła ludowego oraz wystawa sprzętu rolniczego.

Po Dożynkach zapraszamy do udziału w Festynie promocyjnym "KONIEC LATA".

Starosta Sejneński zaprasza wszystkich zainteresowanych (parafie, sołectwa, stowarzyszenia, wsie powiatu sejneńskiego oraz osoby indywidualne) do czynnego udziału w organizowanym konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Zgłoszenia na konkurs należy dostarczyć do siedziby Starostwa Powiatowego w Sejnach do dnia 9 września 2014 r.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook