Dodana: 2 grudzień 2014 11:32

Zmodyfikowana: 2 grudzień 2014 11:32

W Białymstoku zima? ŻUBROFFKA powraca!

Od jutra Białystok na 5 dni zamieni się w krótkometrażową stolicę kraju - co oznacza niemal 300 krótkich filmów, kilkadziesiąt pokazów, koncerty, warsztaty, wystawy, a przede wszystkim doskonałą atmosferę festiwalową! Odwiedzi nas blisko setka gości z Polski i z zagranicy.

W środę odbędą się pierwsze projekcje filmów konkursowych. O Grand Prix Festiwalu oraz inne nagrody ubiegać się będzie ponad 100 filmów, które oceni Jury. Zostanie także przyznana nagroda publiczności czyli DZIKI ŻUBR, a wśród głosujących widzów rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody - gadżety i DVD z najnowszymi polskimi filmami.

Otwarcie festiwalu, kino FORUM

Wieczorem, w kinie Forum zostanie uroczyście otwarty Festiwal! O godz. 20:00 odbędzie się wernisaż wystawy "SZEPTUCHY" Jakuba Kamińskiego, którego cykl zdjęć z Podlasia został wyróżniony w konkursie National Geographic.

Po wernisażu, o godz. 20:30 odbędzie się jedyny w swoim rodzaju show! DJ QBert, absolutna legenda didżejska, zagra na żywo do krótkometrażowych filmów Bustera Keatona!

Pierwszy pokaz już w samo południe. Białostoczanie zobaczą program KOBIETY WSCHODU prezentujący sylwetki kobiet z Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym samym czasie w Supraślu rozpoczną się warsztaty animacji
Yellow Sticky Notes.

Pokazy konkursowe

O 15:30 pierwsza projekcja filmów konkursowych. Wszystkie pokazy konkursowe odbywają się w kinie Forum i Camera Cafe (czyli dawnej sala kameralna kina Pokój).

Projekcje konkursowe:

15:30 - kino Forum
Cały Ten Świat 1
16:00 - Camera Cafe
Studenci 1
17:30 - Camera Cafe
Niezależni 1
17:45 - kino Forum
Okno na Wschód 1

Midnight shorts w Zmianie Klimatu

Środa to podobny mały piątek, dlatego organizatorzy zapraszają na zwariowany pokaz MIDNIGHT SHORTS, podczas którego przekonacie się, jak młodzi twórcy z przymrużeniem oka bawią się horrorem i gore.

Pokaz odbędzie się o godz. 23:00 w Zmianie Klimatu (ul. Warszawska 6).

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook