Dodana: 1 wrzesień 2014 06:37

Zmodyfikowana: 1 wrzesień 2014 06:37

VIII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

W niedzielę 7 września 2014 r. nad zalewem Czapielówka w Czarnej Białostockiej po raz ósmy spotkają się miłośnicy łowiectwa, myślistwa nie tylko z regionu Podlasia, ale z terenu całej Polski i z zagranicy oraz wszyscy ci, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat tradycji polowań, ochrony lasu czy ekosystemu leśnego otaczającej nas Puszczy Knyszyńskiej. Wszystko to podczas leśnego święta "VIII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej".

Na scenie rozbrzmiewać będą myśliwskie sygnały. Z koncertem wystąpi reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego. Nie zabraknie pokazów i prezentacji: sokolników, psów i trofeów myśliwskich. W galerii na pomoście będzie można obejrzeć wystawę Klubu fotograficznego „PRYZMAT” z Czarnej Białostockiej. Wybrana zostanie najsmaczniejsza leśna potrawa i naleweczka w konkursie kulinarnym „Hubertowskie Jadło”. Do odwiedzenia zapraszają stoiska Nadleśnictwa Czarna Białostocka, PZŁ i Lasów Państwowych, a także rzemieślnicy i producenci regionalnej żywności z terenu Podlasia. Imprezie towarzyszyć będą występy zespołów: „I o to chodzi”, „Sakseufonia”, „Belcanto” oraz „Trio Akord”. Wieczór zakończy koncert Kapeli „CYMES”.

Dzień wcześniej w sobotę 6 września na strzelnicy w Karakulach myśliwi będą konkurować w zawodach w strzelectwie myśliwskim. W godzinach popołudniowych w kościele pw. Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej odbędzie się Seminarium Naukowe, na którym zostanie omówiony ważny i aktualny temat „Gospodarka populacją dzika w sytuacji zagrożenia afrykańskim pomorem świń (ASF)”.

„Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej”  to cykliczna impreza plenerowa, która z roku na rok przyciąga wielu zainteresowanych kulturą łowiecką i myśliwską.

Program VIII Spotkań Hubertowskich w Puszczy Knyszyńskiej.doc

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook