Dodana: 11 grudzień 2014 09:57

Zmodyfikowana: 11 grudzień 2014 09:57

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu „Moje miasto i mój region za 100 lat”

W swoich kategoriach zwyciężyli: Błażej Rafałowski z SP 7 w Łomży, Wojciech Mierzejewski z przedszkola 86 w Gdańsku, Alicja Popiela z SP w Gdańsku, Hanna Dmochowska z SP w Gdyni, Alicja Sokołowska z Gimnazjum w Radomiu, Ewa Szypulska z Zespołu Szkół w Legionowie. Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskoaskiego otrzymała zaś Natalia Babicz z SP 44 w Białymstoku.

- W tym roku otrzymaliśmy ponad 2978 prac w tym: 2442 (praca plastyczna), 258 (twórczość literacka - proza i poezja), 221 (fotograficzna), 25 (prezentacja multimedialna). Wszystkie nadesłane wytwory rąk i umysłów dzieci młodszych i starszych oceniało dwudziestoosobowe Jury składające się  ze specjalistów:  nauczycieli przedszkoli, plastyków, polonistów, fotografów, informatyków, grafików i architektów – mówi Katarzyna Zawojska-Dominiak ze Szkoły Postaowej nr 12, organizatora konkursu.

Pomysłodawcom tej inicjatywy zależało, by przygotowanie dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie zostało poprzedzone poznaniem lub przypomnieniem historii miasta, z którego pochodzą, jak również najważniejszych miejsc w mieście i regionie, będących chlubą „małych ojczyzn”.

W tegorocznej edycji Konkursu wzięły  udział dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych  i gimnazjów z małych oraz dużych miejscowości w Polsce i niemal wszystkich województw: warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, zachodnio-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i podlaskiego.

Poziom wszystkich prac był bardzo wysoki. Uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią, spostrzegawczością i kreatywnością. Każda z prac była przemyślana i staranna. 25 Dlatego pzyznano nagrody pozaregulaminowe, aby uhonorować jak najwięcej liczbę uczestników – Nagrodę ufundowaną przez Radną Miasta Panią Agnieszkę Rzeszewską oraz nagrody, których fundatorami byli: Anna Satuła – Dyrektor SP12 w Białymstoku i Rada Rodziców działająca przy naszej szkole.

Uroczystości wręczenia nagród laureatom III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Moje miasto… i mój region za 100 lat” towarzyszyły występy artystyczne zespołu wokalno-tanecznego „Wesoła dwunastka” i chóru szkolnego, a także fragmenty jednej z nagrodzonych prac.

Lista laureatów: lista 2014.pdf

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook