Dodana: 2 grudzień 2014 07:31

Zmodyfikowana: 2 grudzień 2014 07:31

Na MFFK ŻUBROFFKA do zobaczenia aż 108 filmów

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA ogłosił listę filmów konkursowych i zaprasza do Białegostoku na swoją 9. edycję, która odbędzie się od 3 do 7 grudnia.

O nagrody w sześciu konkursach powalczy 108 filmów, wybranych spośród 1200 zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Filmy polskich twórców zostaną pokazane w kategoriach: Amatorzy, Studenci i Niezależni. W kategorii Okno na Wschód widzowie zobaczą filmy z Europy Środkowo-Wschodniej, a w sekcji Cały ten świat – filmy innych twórców. Filmy w ramach tych pięciu konkursów oceni międzynarodowe jury, które zdecyduje do kogo powędruje Grand Prix w wysokości 2.000 euro i umowa dystrybucyjna z liderem światowej dystrybucji – ShortsTV. Nowością w tym roku jest konkurs Dzieciaki z filmami dla najmłodszych widzów, którzy będą też jurorami tego konkursu.

Pełną listę wyselekcjonowanych filmów konkursowych można znaleźć na stronie: www.zubroffka.pl/selekcja-2014-2/

W ramach dodatkowych, niekonkursowych sekcji organizatorzy przygotowali szereg pokazów specjalnych m.in. przegląd animowanych filmów dokumentalnych, midnight shorts, autorską selekcję krótkich form o kobietach Wschodu, a także dla miłośników kulinariów: bawarskie i hiszpańskie śniadanie filmowe.

Jak zawsze, szykujemy mocne rozpoczęcie i zakończenie Festiwalu. Podczas otwarcia, do krótkich komedii Bustera Keatona zagra na żywo DJ QBERT, legendarny amerykański didżej, uhonorowany tytułem „Grand Master of the Hip-Hop Culture”! Z kolei wręczenie nagród i zamknięcie naszej imprezy uświetni występ muzycznego projektu Doroty Masłowskiej – MISTER D.
Podczas wieczorów klubowych, o gorącą atmosferę zadba m.in. jeden z najoryginalniejszych przedstawicieli współczesnej sceny hip-hopowej – brytyjski zespół YOUNG FATHERS.

Warsztaty dla młodych twórców już na stałe wpisały się w program festiwalu. W tym roku, kanadyjski animator Jeff Chiba Stearns zaproponuje uczestnikom podróż do świata... przyborów biurowych i możliwość animacji własnej historii za pomocą zwykłych żółtych karteczek. Do tworzenia filmów zachęcimy też emerytów – warsztaty przeznaczone dla nich poprowadzi reżyser filmowy, fotograf i podróżnik Marcin Filipowicz. Podczas Festiwalu odbędą się również warsztaty dziennikarskie Michaela Pattisona (brytyjskiego pisarza i krytyka filmowego, którego teksty były publikowane w „Sight & Sound”, „The Guardian”, „Film Comment”, „Little White Lies”, „Fandor”). W ramach festiwalu odbędą się również liczne spotkania branżowe i panele dyskusyjne.

Więcej informacji:
www.zubroffka.pl
www.facebook.com/zubroffka

MFFK ZUBROFFKA 2014 - program.doc

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook