Dodana: 3 grudzień 2014 13:40

Zmodyfikowana: 3 grudzień 2014 13:40

Filmowe Mikołajki dla dzieci w ramach ŻUBROFFKI

Tego w Białymstoku jeszcze nie było! W tym roku, po raz pierwszy w ramach festiwalu ŻUBROFFKA odbędzie się konkurs filmów dla dzieci, w którym jurorami będą same dzieci.

Pokazy konkursowe odbędą się 6 i 7 grudnia (sobota i niedziela) w kawiarni Fama (ul. Legionowa 5). Po filmach zapraszamy na spotkania z twórcami filmów i kreatywne zajęcia dla młodych jurorów. Oprócz tego każde dziecko otrzyma pamiątkowy festiwalowy magnesik. 

Szanowni Młodzi Jurorzy
Zobaczycie starannie wyselekcjonowane krótkie filmy dla dzieci w wieku 5+, 7+ i w wieku gimnazjalnym. Poznacie tytuły, których nie ma w kinie, ani w telewizji, zrealizowane pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. Obejrzycie animacje, filmy fabularne i eksperymentalne. Poznacie twórców, którzy opowiedzą Wam o swoich filmach i pracy nad nimi. No i najważniejsze - to Wy będziecie jurorami i wybierzecie filmy, które zostaną nagrodzone w trzech kategoriach.

Pokazy konkursowe

sobota, 6.12, godz. 10:00 - filmy dla dzieci w wieku 7+ (zestaw numer 1)
Co się kryje w „Brudnym praniu” i inne filmy o tym, jak mali bohaterowie radzą sobie z  dużymi problemami. Po pokazie wspólnie stworzymy fluorescencyjnego żubra i sprawimy, by ożył w ciemnościach!

sobota, 6.12, godz. 12:00 - filmy dla gimnazjalistów
Po pokazie spotkamy się z twórcami i zaproszonymi gośćmi.
 
niedziela, 7.12, godz. 10:00 - filmy dla dzieci w wieku 5+
"Czy trudno jest kupić chleb" i inne wyzwania, które na nas czekają... Po pokazie spotkamy się z twórcami filmów i naukę języka migowego.

niedziela, 7.12, godz. 12:00 - filmy dla dzieci w wieku 7+ (zestaw numer 2)
„To zależy od ciebie” - ważne tematy w filmach dla małych. Po pokazie odbędą się małe warsztaty stemplowania.

Na wszystkie pokazy - wstęp wolny!

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook