Inne

 • Białostockie Hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” dziękuje darczyńcom i prosi o dalsze wsparcie

  Ilustracja do artykułu hosp.jpg
  2021-05-04 15:37:24

  Datki z 1% podatku dochodowego to ważna część środków, z których utrzymywane jest białostockie hospicjum dla dorosłych „Dom Opatrzności Bożej”. W podziękowanie tym, którzy wspomagają kampanię informacyjną dotyczącą przekazania części odprowadzanego podatku na rzecz Hospicjum, włączył się po raz kolejny w tym roku samorząd województwa. Trafiły do nich upominki z logo naszego regionu.

 • Obrady III Forum Podlaskich Rad Seniorów

  Na ekranie widoczna Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski. W ekranach po prawej stronie widocznych jest 6 osób
  2021-04-23 08:45:53

  Przyszłość rad seniorów w obliczu planowanych zmian w ustawie o samorządzie oraz bezpieczeństwo i zdrowie osób starszych – to główne tematy III Forum Rad Seniorów Województwa Podlaskiego. Uczestników spotkania online, w tym podlaskich parlamentarzystów, powitał marszałek Artur Kosicki.

 • Dzieci piszą do rodziców listy o nadziei

  Żonkile
  2021-04-22 11:27:28

  Trwają „Pola Nadziei” jedna z największych dobroczynnych kampanii w regionie. Już po raz drugi Fundacja „Pomóż Im” prowadzi ją w warunkach pandemii. Mimo to uczestniczy w niej około 100 placówek edukacyjnych. Żonkile, które są symbolem kampanii, zaczęły niedawno kwitnąć w wielu miejscach województwa podlaskiego.

 • Przyszłość rad seniorów i bezpieczna starość

  Ekran laptopa z informacją o terminie posiedzenia III Forum Rad Seniorów
  2021-04-19 12:24:39

  Przyszłość rad seniorów w obliczu planowanych zmian w ustawie o samorządzie – to główny temat III Forum Rad Seniorów Województwa Podlaskiego. W Forum online (21.04) wezmą udział podlascy parlamentarzyści oraz Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • Młodzież zaprasza do udziału w białostockiej grze miejskiej Kadry Historii

  Grafika, na której widoczny jest aparat, który tworzą ułożone na kształ prostokąta ręce, dłoń ze smartphonem oraz drogowskaz
  2021-04-16 09:03:17

  Szukasz pomysłu na ciekawe popołudnie? Zgłoś się do udziału w grze miejskiej Kadry Historii, która wiedzie szlakiem ciekawych miejsc związanych z Białymstokiem i zdobądź ciekawe nagrody. Premiera gry już w poniedziałek (19.04).

 • Akcja „Dzieciaki Mleczaki”. Dołącz już dziś!

  Infografika dotycząca projektu. Dziewczynka mruży jedno oko. Dłonie ma pod brodą, opierając je o białe pole. Na nim napis Dzieciaki Mleczaki
  2021-04-07 13:56:49

  Bezpłatny projekt pt. „Dzieciaki Mleczaki” jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów. Obejmuje swoim zasięgiem placówki z całej Polski. Jego celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat oraz zwiększenie świadomości na temat wartości i właściwości odżywczych produktów mleczarskich.

 • Świąteczne paczki dla potrzebujących rozdane

  Mężczyzna w masce podaje pakunek drugiej osobie
  2021-04-03 12:45:48

  Paczki żywnościowe zamiast tradycyjnego Śniadania Wielkanocnego otrzymały w sobotnie (3.04) przedpołudnie osoby samotne, ubogie i potrzebujące. W tym roku podobnie jak w ubiegłym ze względu na pandemię, akcja zmieniła swój charakter. W Wielką Sobotę potrawy pobłogosławił bp Henryk Ciereszko, które następnie zostały rozdane wszystkim, którzy po nie przyszli. Marszałka Artura Kosickiego reprezentował Robert Jabłoński, dyrektor Gabinetu Marszałka. Województwo Podlaskie jest partnerem strategicznym przedsięwzięcia.

 • Podlaskie po raz kolejny wsparło akcję „Koszyczek Wielkanocny”

  Kilku przedstawicieli UMWP niosących paczki z posiłkiem
  2021-04-03 12:36:36

  Ponad 15 tys. święconek trafiło do starszych, samotnych i chorych mieszkańców województwa podlaskiego. To wyraz solidarności z tymi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Akcję Fundacji Hagia Marina finansowo wsparł Samorząd Województwa Podlaskiego. W piątek (02.04) święconki do białostockich noclegowni i schronisk dla bezdomnych w imieniu marszałka Artura Kosickiego rozwozili: Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej i Robert Jabłoński, dyrektor Gabinetu Marszałka UMWP.

 • Potrzebujący otrzymają świąteczne paczki

  Cztery osoby siedza za stołem konferencyjnym.
  2021-03-29 14:08:30

  W tym roku z powodu pandemii nie odbędzie się tradycyjne Śniadanie Wielkanocne dla samotnych, bezdomnych i ubogich. Jednak organizatorzy nie pozostawią potrzebujących bez wsparcia. W Wielką Sobotę zostaną im rozdane paczki żywnościowe. Do akcji włączył się też Samorząd Województwa Podlaskiego.

 • Zbiórka zakończona sukcesem. Kubuś otrzyma najdroższy lek świata

  Kubuś Suchodoła na dwóch zdjęciach.
  2021-03-29 11:43:53

  Dwuletni Kubuś Suchodoła z Hajnówki zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni typu pierwszego (SMA1). Po dziesięciu miesiącach zbiórek i licytacji rodzice Kubusia poinformowali o zebraniu środków, które pozwolą na zakup najdroższego leku świata. Na stronie Siepomaga.pl zbiórka na leczenie Kubusia przekroczyła oczekiwaną kwotę 8, 8 mln złotych.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook