Dodana: 4 sierpień 2022 11:31

Zmodyfikowana: 4 sierpień 2022 11:31

Ruszyła akcja „Tornister pełen uśmiechów”

To coroczna akcja Caritas, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących. Chętni mogą się w nią włączyć do połowy września. Wyprawki szkolne trafią m.in. do dzieci i młodzieży zza wschodniej granicy.

Błękitna grafika z napisem: Tornister Pełen Uśmiechów, po lewej stronie widoczny plecak, po prawej logo Caritas

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy dostarczyć zakupione wcześniej przybory szkolne oraz nowe plecaki do biura Caritas Archidiecezji Białostockiej przy ul. Warszawskiej 32, od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Do pomocy może włączyć się każdy: osoby prywatne, firmy, parafie i grupy przyjaciół.

– Od dwóch lat wspieramy najuboższe dzieci na Białorusi. W tym roku także dzieci na Ukrainie. Dlatego zapraszamy do włączenia się w tę akcję, aby dzieci najuboższe w Polsce, na Białorusi i na Ukrainie mogły rozpocząć dobrze i z radością nowy rok szkolny – mówił ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Oprócz zakupu przyborów akcję można wesprzeć, dokonując wpłaty na konto białostockiej Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup wyprawek dla dzieci z rodzin potrzebujących z archidiecezji białostockiej oraz podopiecznych Caritas Diecezji Grodzieńskiej. Akcja potrwa do końca wakacji, ale plecaki z przyborami szkolnymi będą przyjmowane jeszcze do połowy września.

źródło i fot.: Caritas Archidiecezji Białostockiej
red.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook