Dodana: 7 kwiecień 2021 13:56

Zmodyfikowana: 7 kwiecień 2021 15:49

Akcja „Dzieciaki Mleczaki”. Dołącz już dziś!

Bezpłatny projekt pt. „Dzieciaki Mleczaki” jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów. Obejmuje swoim zasięgiem placówki z całej Polski. Jego celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat oraz zwiększenie świadomości na temat wartości i właściwości odżywczych produktów mleczarskich.

Infografika dotycząca projektu. Dziewczynka mruży jedno oko. Dłonie ma pod brodą, opierając je o białe pole. Na nim napis Dzieciaki Mleczaki

Dzięki połączeniu zabawy i nauki przedszkolaki otrzymują istotne informacje o roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie, a to przyczyni się do wprowadzenia dobrych nawyków żywieniowych.

Jak dołączyć do projektu

By dołączyć do akcji, wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl, i wypełnić deklarację. Na uczestników czeka moc atrakcji w postaci m.in. spotkań z Dzieciakami Mleczakami czy też materiałów informacyjno-promocyjnych i gadżetów. Działania realizowane w ramach projektu można na bieżąco śledzić odwiedzając stronę www.dzieciakimleczaki.pl oraz fanpage na FB projektu.

Dlaczego warto jeść mleko i jego produkty

Rozwój fizyczny i intelektualny naszych dzieci zależy od właściwie skomponowanego planu żywieniowego, który będzie kompletny, tylko wtedy gdy  uwzględnimy w nim mleko i produkty mleczne. Obecne w nabiale łatwo przyswajalne białko, witaminy A, D, E, K oraz witaminy z grupy B, jak też szereg składników mineralnych wśród nich niezastąpiony wapń, potas i magnez warunkują zachowanie zdrowia w każdym wieku.

Konkursy i zabawy

„Dzieciaki Mleczaki” są realizowane od 2012 r. i co roku zaskakują różnorodnością wydarzeń, oryginalnością pomysłów i atrakcyjnością materiałów edukacyjnych, skierowanych do dzieci i nauczycieli.

W ramach akcji odbyło się wiele konkursów, mlecznych pikników i spotkań z bohaterami projektu. Placówki biorące udział w projekcie otrzymywały wiele materiałów edukacyjnych, przygotowanych  przez pedagogów i metodyków, na bazie których nauczyciele mogli prowadzić zajęcia o mleku i jego przetworach. A to wszystko w cudownej atmosferze zabawy, aktywności intelektualnej i fizycznej.

Projekt jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

źródło: Polska Izba Mleka

oprac. Małgorzata Sawicka

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook