Dodana: 20 styczeń 2020 14:40

Zmodyfikowana: 20 styczeń 2020 14:40

Województwo Podlaskie na Dyplomatycznym Otwarciu Roku 2020

Już po raz szósty Krajowa Izba Gospodarcza była organizatorem przedsięwzięcia promocyjnego z udziałem przedstawicieli ambasad, instytucji rządowych i samorządowych oraz przedsiębiorców pod nazwą Dyplomatyczne Otwarcie Roku. Edycja 2020 odbyła się w czwartek, 16 stycznia, w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Województwa podlaskie reprezentowała Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

Ilustracja do artykułu Dyplomatyczne Otwarcie Roku, fot. Piotr Sadowski KIG (2).jpg

Marszałek Burnos w swoim wystąpieniu podkreślała, jak wielokulturowym i otwartym na nowe inwestycje, przez które przebiegają ważne szlaki handlowe, regionem jest Podlaskie. Zaprosiła do rozwijania współpracy gospodarczej z podlaskimi przedsiębiorcami i odwiedzania naszego województwa.

Dyplomatyczne Otwarcie Roku to uroczyste spotkanie noworoczne z ambasadorami akredytowanymi w Polsce, podczas którego czołowi polscy przedsiębiorcy, politycy, eksperci oraz dyplomaci mają okazję spotkać się i porozmawiać o prognozach i szansach gospodarczych dla Polski, Europy i świata. To coroczna inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, podczas której poprzez prezentację poszczególnych sektorów gospodarki, a także potencjału polskich regionów zagraniczni dyplomaci i kontrahenci mogą przekonać się o możliwościach współpracy z polskimi partnerami.

W tegorocznym spotkaniu wzięło udział około 250 osób.

ps/oprac.aa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook