Dodana: 30 czerwiec 2022 11:11

Zmodyfikowana: 5 lipiec 2022 09:48

O współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami z Korei Południowej

Wymiana handlowa i dalsza owocna współpraca – były tematem spotkania w Białymstoku w środę, 29 czerwca, przedstawicieli dziesięciu koreańskich przedsiębiorstw z branży gospodarki odpadami i recyclingu, którzy odwiedzili Podlaskie na zaproszenie firmy Pronar. W imieniu marszałka Artura Kosickiego wziął udział w nim Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej urzędu marszałkowskiego.

Koreańczycy i Podlasianie pozują do zdjęcia

– Azja Wschodnia jest coraz bardziej aktywna w Polsce, a w województwie podlaskim zwłaszcza Korea Południowa. To widać na przykładach inwestycji koreańskich w firmach Adampol czy Danwood i oczywiście – na przykładzie współpracy z Koreą firmy Pronar, która sprzedaje na tamtejszy rynek swoje produkty. I zapewne będzie sprzedawać ich coraz więcej, zwłaszcza że w obecnej sytuacji geopolitycznej występują problemy z łańcuchem dostaw – mówił Mariusz Dąbrowski.

W trakcie wizyty goście z Korei zapoznali się z ofertą firmy Pronar oraz jej najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Odwiedzili również Centrum Wystawowe Pronaru w Siemiatyczach.

Spotkanie z koreańskimi przedsiębiorcami wpisuje się w działania Województwa Podlaskiego, które stara się inicjować, wspierać i koordynować kontakty podlaskiego biznesu z zagranicznymi inwestorami. A już w tym roku, 5-6 października, samorząd województwa organizuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Podlaskie Forum Ekonomiczne. Pierwszy dzień tego wydarzenia będzie poświęcony właśnie współpracy z Azją Wschodnią. Będzie to największe przedsięwzięcie o tej tematyce w Polsce, z udziałem władz państwowych czy przedstawicieli ambasad.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook