Dodana: 2 październik 2019 10:16

Zmodyfikowana: 13 październik 2020 10:23

Promotorzy Polski na VI Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Drugiego dnia obrad VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego wręczono statuetki „Promotor Polski”. To inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska”, nagradzającej w taki sposób ludzi, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku Polski. Statuetki wręczał Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki oraz prezes PTWP, Wojciech Kuśpik.

Marszałek Kosicki z Promotorami Polski

„Promotorzy Polski” to osoby, które swoją działalnością i osiągnięciami na polu naukowym, kulturalnym lub biznesowym budują wizerunek naszej marki narodowej. Podczas  VI WKG Fundacja uhonorowała czterech laureatów związanych z naszym regionem.

Wyróżnieni to:

  • Mikołaj Buszko - inicjator i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka";
  • Monika Siecińska-Jaworowska - prezes zarządu firmy Suempol (nagrodę w zastępstwie odebrał mąż);
  • prof. Wojciech Maksymowicz - polski neurochirurg, profesor nauk medycznych związany z kliniką Budzik w Olsztynie, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (profesor rozpoczynał swoją edukację medyczną na białostockiej uczelni);  
  • Katarzyna Bonda - pochodząca z Hajnówki pisarka kryminałów o międzynarodowej sławie.

Statuetki Promotor Polski są wręczane od 2017 roku w poszczególnych regionach Polski podczas różnych wydarzeń biznesowych i kongresów gospodarczych.

wk/red.aa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook