Podlaski Suempol nominowany do nagrody „Inwestor bez granic”
20 polskich i zagranicznych firm – inwestujących swój kapitał w Polsce bądź krajowe firmy zdobywające światowe rynki – walczy o tytuł „Inwestor bez granic 2019”. Laureaci uhonorowani zostaną podczas największej imprezy biznesowej Europy Centralnej – XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress), wśród nich jest „Suempol” – firma z Bielska Podlaskiego.
W gronie nominowanych tegorocznej edycji znalazły się znane i mocno osadzone w polskiej i światowej gospodarce przedsiębiorstwa z sektorów takich jak: automatyka przemysłowa, chemia, energetyka, elektrotechnika, nieruchomości, przemysł obronny, spożywczy, maszynowy, samochodowy, stalowy, telekomunikacja.
Spośród 20. nominowanych, kapituła konkursu wytypuje 10. laureatów. Pierwszą piątkę stanowić będą zagraniczni inwestorzy, którzy poprzez inwestycje kapitału i wiedzy w Polsce, w zauważalnej skali, dali rozwojowy impuls całej polskiej gospodarce. Drugą piątką wyróżnionych będą polscy inwestorzy realizujący odważne strategie ekspansji zagranicznej, którzy otwierają drzwi innym krajowym firmom, poszerzają horyzonty polskiej gospodarki i budują jej markę w świecie.
Nominowani do tytułu „Inwestor bez granic 2019”:
- w kategorii inwestor w Polsce: ArcelorMittal , BASF, CVC Capital Partners, Danone, Globalworth, Northvolt, Panattoni Europe, Rockwell Automation Polska, Siemens, Volvo Polska.
- w kategorii polscy inwestorzy za granicą: Adamed, Apator, Colian, Feerum, Mokate, Selena, Suempol, Track Tec, TZMO, WB Elektronics.
Suempol – to rodzinne przedsiębiorstwo założone w 1989 roku w Bielsku Podlaskim przez Urszulę i Edwarda Siecińskich. Początkowo firma zajmowała się przetwórstwem krewetek poławianych
u wybrzeży Holandii i Belgii, które po uszlachetnieniu trafiały na tamtejsze i inne rynki europejskie, w tym belgijski Dwór Królewski. Aktualnie w ofercie Suempolu znaleźć można łososia pod wieloma postaciami, który jest głównym produktem i stanowi 97 proc. całej produkcji, oraz pstrąga i halibuta. Wyroby Suempolu pozbawione są barwników i konserwantów. Znacząca część produkcji firmy trafia na rynek niemiecki, gdzie występuje pod własną marką.
Mat. org