Dodana: 7 grudzień 2018 20:20

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2018 20:20

Koma z nowym kontraktem. Będzie sprzątać Stare Miasto w Lublinie

Koma, która zajmuje się wywozem białostockich nieczystości, wygrała przetarg na obsługę najbardziej problematycznego sektora w Lublinie. Dziś firma - której wizytówką są nowoczesne i innowacyjne śmieciarki - podpisała umowę z Miastem Lublin.

Ilustracja do artykułu KOma1.jpg

Koma to rodzinna firma z Ełku, od dwóch lat swój oddział ma również w stolicy woj. podlaskiego. Odbiorem nieczystości w północno-wschodniej Polsce zajmuje się od przeszło dziesięciu lat. Dziś przedsiębiorstwo obsługuje ponad 300 tys. gospodarstw z 60 gmin w sześciu województwach Polski. W Lublinie Koma współpracowała m.in. z Uniwersytetem Przyrodniczym. Zajmowała się także odbiorem odpadów budowlanych samego miasta jak i okolic. Od stycznia 2019 r. będzie obsługiwała w Lublinie sektor IV (Stare Miasto i Śródmieście).

- Już od kilku lat współpracujemy z miastami wojewódzkimi w północno-wschodniej Polsce tj. Olsztyn czy Białystok. Teraz naturalną konsekwencją jest Lublin - powiedział Maciej Ciołek z firmy Koma. - Wygraliśmy przetarg i będziemy obsługiwali dość problematyczny sektor. Z jednej strony wąskie uliczki i duże rozproszenie mieszkańców będzie wymagało od nas sporej logistyki, a z drugiej strony musimy pamiętać, że to bardzo prestiżowe miejsce, tłumnie odwiedzane przez turystów. Umowa na obsługę sektora będzie obowiązywała 2,5 roku. Wartość kontraktu to ok. 16 mln zł (brutto). W Lublinie pracę znajdzie 50 osób. Aktualnie firma poszukuje pracowników na stanowiska: kierowca samochodu ciężarowego z uprawnieniami HDS i ładowaczy.

Koma to rodzinna firma dysponującą wyłącznie polskim kapitałem. Zatrudnia ponad pół tysiąca osób. Jej wizytówką są nowoczesne i innowacyjne śmieciarki. Obecnie standardem są śmieciarki jednokomorowe, gdzieniegdzie można zauważyć pojazdy wyposażone w dwie komory, które odbierają np. plastik i makulaturę jednocześnie do dwóch oddzielnych komór. Tymczasem Koma stworzyła i opatentowała innowacyjną zabudowę do śmieciarek, za pomocą której możliwe jest odbieranie aż trzech rodzajów odpadów (np. plastiku, papieru i szkła) w jednym czasie, ze wszystkich rodzajów pojemników.

Wiosną 2018 r. na terenach Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku i Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej spółka-córka Komy - Comeco rozpoczęła budowę fabryki, która będzie produkować wielofunkcyjne zabudowy samochodów ciężarowych, które będą przystosowane do wywozów odpadów komunalnych.

 

facebook