Dodana: 20 styczeń 2020 10:10

Zmodyfikowana: 20 styczeń 2020 10:10

Cynkomet 2020 - eksport i nowe projekty maszyn

Dynamiczny wzrost eksportu, europejskie homologacje dla większości maszyn i ich dalszy rozwój – to najważniejsze osiągnięcia Cynkometu w 2019 r. Rok 2020 upłynie producentowi pod znakiem innowacyjnych projektów, dalszej ekspansji na rynkach zagranicznych i wzrostu sprzedaży maszyn.

Ilustracja do artykułu AgroShow2019.2.jpg

Jednak miniony rok nie zaczął się dla spółki zbyt dobrze – poważna awaria wanny cynkowniczej w oddziale wyszkowskim wyeliminowała pracę zakładu na ponad trzy miesiące. 

- Tylko nasza determinacja, wiedza i doświadczenie oraz przygotowanie do takich trudnych sytuacji pozwoliło nam odrobić zmarnowany czas – wspomina Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Ostatecznie 2019 nie był złym rokiem dla firmy, głównie ze względu na dynamiczny rozwój maszyn rolniczych.

Efektem był m.in. rekordowy skok eksportu – w stosunku do poprzedniego roku – sprzedaż spółki na rynki zagraniczne wzrosła o 35 proc.

Miało to związek z rozpoczęciem procesu homologacji europejskiej, która na początku drugiego kwartału 2020 r. powinna objąć całość oferty Cynkometu. Wszystkie testy i badania niezbędnew procesie certyfikacji realizowane są w Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych spółki.

- Uzyskanie homologacji w znaczny sposób zwiększy nasz potencjał sprzedażowy nie tylko na rynkach zachodniej Europy, ale także w takich krajach, jak Czechy, Słowacja, Węgry itp. Jesteśmy zdeterminowani, aby utrzymać wysoki udział eksportu w naszych przychodach, co gwarantuje nam stabilność sprzedażową w kolejnych latach – dodaje Mariusz Dąbrowski.

Rok minął producentowi także pod znakiem prac nad nowymi prototypami i ulepszeniami istniejących już urządzeń.

Wyższe przychody i nowa usługa

W rok 2020 spółka wchodzi z optymizmem, mimo spowolnienia gospodarczego, które daję się już odczuć w Polsce i w całej strefie euro.

- Już dzisiaj można powiedzieć, że nowe modele zaczynają zdobywać swoich odbiorców, a uzyskanie homologacjieuropejskie na wszystkie maszyny na pewno znajdzie swoje przełożenie na sprzedaż w 2020 roku–mówi prezes Dąbrowski.

Wpływ na końcowy wynik finansowy będzie miała też dalsza ekspansja nie tylko na rynkach europejskich, ale także na wschodnich, na których firma już szuka odbiorców swoich produktów.

- Z pewnością będziemy się wystawiać na różnych wystawach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Mamy nadzieję, że nasza polityka marketingowa jak i nasza propozycja dla dealerów,a także dla samych rolników znajdzie swoje odzwierciedlenie we wzroście przychodów z maszyn rolniczych o 20-30 proc. w stosunku do roku 2019 – zapowiada prezes Cynkometu.

W zakresie cynkowania ogniowego w tym roku firma planuje uruchomienie nowejusługi - pasywacjizanurzeniowej elementów ocynkowanych, która wpłynie na efekt wizualny powłoki cynkowej i wydłużyć jej trwałość.

- Jesteśmy pewni, że ta usługa usatysfakcjonuje naszych klientów, którzy - tak jak wszyscy inwestorzy - poszukują lepszej jakości na każdym etapie inwestycji, za optymalną cenę - dodaje prezes Dąbrowski.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook