Od 1 lutego ważne sprawy z NFZ załatwimy nie wychodząc z domu!
W Podlaskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia od wtorku, 1 lutego, funkcjonuje nowa bezpłatna usługa e-doradca. To usługa, która umożliwia pacjentom, szczególnie w czasie pandemii, konsultację z pracownikiem Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ za pomocą wideo-spotkania.
Z e-doradcą można kontaktować się w dni robocze, od 8 do 16, po wcześniejszej rezerwacji wizyty. Podczas spotkania e-doradca nie weryfikuje tożsamości i udzieli ogólnych informacji na temat:
- ubezpieczenia zdrowotnego,
- prawa do świadczeń zdrowotnych,
- leczenia uzdrowiskowego,
- praw pacjenta, skarg,
- zasad udzielenia świadczeń i uprawnienia szczególne (krwiodawcy, kombatanci),
- ubezpieczeń dobrowolnych, wysokości składki,
- refundacji i realizacji zleceń na wyroby medyczne,
- zwrotu kosztów leczenia,
- placówek medycznych i dostępnych terminów leczenia,
- transportu pacjenta,
- profilu zaufanego,
- zasad wypełniania wniosków,
- profilaktyki i promocji zdrowia,
- zasad wypełniania i składania wniosków o EKUZ oraz certyfikatu zastępującego EKUZ,
- zasad leczenia na terytorium UE/EFTA,
- leczenia planowanego.
– Rezerwacja wizyty jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć w link, następnie należy wybrać województwo, dzień i godzinę spotkania, wskazać temat spotkania, podać adres e-mail, zaznaczyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz przetwarzanie wizerunku w postaci obrazu oraz głosu i gotowe. Po zarezerwowaniu wideo-spotkania otrzymamy na podany adres e-mail potwierdzenie wraz z linkiem do spotkania – wyjaśnił Maciej Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Aby przygotować się do spotkania wystarczy przygotować komputer z kamerą i mikrofonem, laptop, tablet lub smartfon z dostępem do internetu i wybrać odpowiednie miejsce, które zapewni prywatność i ciszę podczas spotkania. Planowany czas spotkania z e-doradcą wynosi 20 minut.
Informacje o warunkach technicznych, które muszą być spełnione, aby odbyć wideo-spotkanie znajdują się na stronie internetowej
źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia
oprac.: Barbara Likowska-Matys