Dodana: 14 maj 2020 11:20

Zmodyfikowana: 14 maj 2020 12:28

Podlaskie kluby sportowe wsparte przez zarząd województwa

Ponad 1,3 mln zł - tyle wynosi pula uruchomionego dziś konkursu. Po pieniądze sięgnąć mogą podlaskie kluby sportowe notujące sukcesy w Systemie Sportu Młodzieżowego w ubiegłym roku. Dofinansowane będą też szkolenia i współzawodnictwa sportowe w seniorskich grach zespołowych.

Ilustracja do artykułu Mecz MKS Ślepsk Malow - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-9.jpg

Oferty można składać do 15 czerwca. Konkursowe przedsięwzięcia powinny być realizowane w terminie od 20 lipca do 31 grudnia br.

Współzawodnictwo seniorów

Dofinansowaniem objęte mogą być dwa rodzaje zadań. Pierwsze z nich dotyczy organizacji szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa sportowego w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego.

Kluby sportowe uzyskane dofinansowanie mogą przeznaczać m.in. na niezbędny sprzęt sportowy i urządzenia, wynajem obiektów, koszty obsługi sędziowskiej, medycznej i technicznej, wynagrodzenia szkoleniowców, transport, wyżywienie i zakwaterowanie, czy ubezpieczenie zawodników. Możliwe też będzie sfinansowanie materiałów związanych z promocją.

Pula tego zadania to 1, 1 mln zł.

Wyróżnienie za wyniki

Drugie z zadań objętych dofinansowaniem, na które zarząd województwa przeznaczył kwotę 250 tys. zł,  dotyczy podlaskich klubów sportowych, które w ubiegłym roku odniosły sukcesy w Systemie Sportu Młodzieżowego (SSM), obejmującym: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwa Polski Juniorów oraz  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Liczyć się będą zdobyte punkty. Pieniądze otrzymają 44 kluby sportowe, które w ub.r. zdobyły minimum 20 punktów w SSM. Uzyskane środki, będzie można wykorzystać wyłącznie koszty szkolenia i współzawodnictwa sportowe w SSM, takie jak np. płace trenerów i instruktorów, zakup sprzętu sportowego, czy dofinansowanie udziału zawodników w zawodach i zgrupowaniach.

Oferty konkursowe należy sporządzić i przesłać za pośrednictwem systemu elektronicznego www.witkac.pl.

Oprac. Małgorzata Sawicka, fot. Archiwum UMWP


Szczegółowe informacje dotyczące konkursowych zadań dostępne są na naszej stronie – bezpośredni link do ogłoszenia o konkursie. W przypadku pytań informacje można uzyskać w Departamencie Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP: tel. 85 66 54 171.

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook