Dodana: 21 marzec 2019 10:22

Zmodyfikowana: 21 marzec 2019 12:15

W Cieloszce powstanie świetlica wiejska

Ponad pół miliona złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego przyznał (podczas posiedzenia 20 marca br.) Zarząd Województwa Podlaskiego na projekt pn. Centrum Aktywności Lokalnej w Cieloszce. Dzięki dotacji Gmina Turośl utworzy na terenie wsi Cieloszka świetlicę wiejską, która będzie pełnić funkcję Centrum Aktywności Lokalnej.

Panorama wsi Cieloszka w powiecie  kolneńskim

Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców gminy Turośl, w tym osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Posłuży temu świetlica, która powstanie dzięki przebudowie znajdującego się na terenie wsi budynku inwentarskiego. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek aktywności lokalnej na obszarze Gminy Turośl. W świetlicy będą odbywały się spotkania kulturalno-społeczne lokalnej społeczności oraz inne zajęcia służące poprawie aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców. Działanie adresowane jest w szczególności do osób bezrobotnych i niepełnosprawnych.

Inwestycja jest warta 749 tys. zł, dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 636,7 tys. zł. Projekt wziął udział w konkursie dotyczącym inwestycji na rzecz rozwoju lokalnego. Nabór na dofinansowanie z RPOWP przeprowadziła Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”.

 

fot. wikipedia.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook