Dodana: 17 luty 2022 09:17

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2022 10:57

Pomoc w powrocie na rynek pracy

Osoby w trudnej sytuacji m.in. bezrobotni, osoby bierne zawodowo i seniorzy podniosą swoje kompetencje zawodowe i zyskają szansę na znalezienie pracy. To cel projektu, na który zarząd województwa przyznał dotację z funduszy europejskich w wysokości 263 tys. zł.

Dotacja na aktywizację zawodową

Projekt wpłynął na nabór przeprowadzony przez Lokalną Grupę Działania Puszcza Knyszyńska, dlatego warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest zamieszkiwanie lub uczenie się na jej terenie. Obejmuje on powiat białostocki (gminy Czarna Białostocka, Michałowo, Supraśl, Wasilków, Zabłudów, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Juchnowiec Kościelny) oraz powiat moniecki (gminy Jasionówka, Knyszyn). Koszt przedsięwzięcia wynosi 320 tys. zł.

– To bardzo ważne przedsięwzięcie, ponieważ pozwala na aktywizację zawodową osób, które nie poradziłyby sobie na rynku pracy bez pomocy. A dzięki tej inicjatywie mają szansę na znalezienie zatrudnienia – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Przedsięwzięcie zrealizują: Open Education Group wraz ze Spółdzielnią Socjalną Active Go oraz Fundacją Cukrzyca a Zdrowie. Dla każdego z uczestników projektu zostanie utworzona indywidualna ścieżka wsparcia. Skorzystają oni m.in. z pomocy psychologa, dietetyka i doradcy zawodowego, szkoleń komputerowych i kreatywnego myślenia. Wezmą także udział w szkoleniach i stażach zawodowych.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook