Dodana: 29 styczeń 2019 12:20

Zmodyfikowana: 29 styczeń 2019 12:20

Ponad 140 tys. zł na aktywizację zawodową mieszkańców Nurca-Stacji

Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził do dofinansowania projekt, który wesprze osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i pomoże im wrócić na rynek pracy.

Ilustracja do artykułu nurzec1.jpg

Projekt jest skierowany do 15 mieszkańców gminy Nurzec-Stacja, zagrożonych ubóstwem, wykluczeniem społecznym, długotrwale bezrobotnych i korzystających ze świadczeń socjalnych. Przewidziano w nim m.in. pomoc w postaci pracy socjalnej, wsparcie psychologiczne, zarówno indywidualne, jak i grupowe, a także poradnictwo zawodowe, staże i szkolenia, które pomogą uczestnikom zdobyć doświadczenie i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Projekt został wybrany do dofinansowania w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Tygiel Doliny Bugu. Jego wartość to prawie 150 tys. zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 142,5 tys. zł.

Wnioskodawcą projektu jest gmina Nurzec-Stacja i jej partner – Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy. Za realizację odpowiadać będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nurcu Stacji.

(is)
fot. tygieldolinybugu.pl

facebook