Dodana: 22 październik 2021 11:15

Zmodyfikowana: 25 październik 2021 08:35

Blisko 1 mln zł dla Śniadecji z budżetu województwa

Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i wyposażenia w Ośrodku Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Decyzję w tej sprawie zarząd województwa podjął w piątek, 22 października.

Na niebieskim tle napis: blisko 1 000 000 z budżetu województwa na zakup sprzętu medycznego.

Część nowego sprzętu: tor wizyjny, kolonoskop, gastroskop, szafa endoskopowa czy insuflator CO zastąpią wysłużone urządzenia w Ośrodku Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego. Dzięki temu  skrócą się przestoje powodowane awariami i uszkodzeniami aparatury.

– Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pacjentów i terminowość wykonywanych świadczeń. Dzięki temu jakość badań przeprowadzanych wśród mieszkańców województwa będzie wyższa, a o to nam przecież chodzi – mówił marszałek Artur Kosicki.

Część dotacji zostanie przeznaczona na zakup m.in.: osłony radiologicznej, ubrań ochronnych do RTG czy ołowianej ochrony tarczycy. Pozwoli to na uruchomienie pracowni rentgenowskiej w ośrodku diagnostyki endoskopowej.

– Dzięki temu będzie można wykonywać badanie RTG bez konieczności przewożenia pacjentów do Działu Diagnostyki Obrazowej. To zaoszczędzi czas pacjentów i personelu – podkreślił Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny za sektor zdrowia.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook