Dodana: 1 luty 2019 08:20

Zmodyfikowana: 1 luty 2019 08:20

Test Wiedzy o Historii Białegostoku

Zachęcamy do udziału w czwartej edycji Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. Celem wydarzenia jest propagowanie dziejów Białegostoku wśród mieszkańców oraz jego sympatyków. Ponadto test ma na celu upamiętnienie 100. rocznicy wyzwolenia miasta spod zaborów i okupacji. Wydarzenie odbędzie się 17 lutego br. (niedziela), o godz. 17:00 w sali kina Forum (ul. Legionowa 5). Udział w nim jest bezpłatny. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł, laureaci kolejnych miejsc (drugiego i trzeciego) otrzymają tablety firmy Apple.

Ilustracja do artykułu test wiedzy o historii.jpg

 

Test będzie składał się z 40 pytań o charakterze zamkniętym, zróżnicowanych pod względem stopnia trudności. Do każdego pytania zostaną podane trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie jury w składzie: prof. dr hab. Adam Cz. Dobroński, dr hab. Artur Pasko, Jolanta Szczygieł-Rogowska i Andrzej Lechowski.

Do testu może przystąpić maksymalnie 280 osób. Wszystkie szczegóły i warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie testu, dostępnym na stronie www.mwb.com.pl Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 lutego 2019 r. do godz. 17.00. W przypadku zgłoszeń składanych korespondencyjnie lub elektronicznie decyduje data wpływu zgłoszenia do Organizatora.

Współorganizatorami wydarzenia są Białostocki Ośrodek Kultury i Polska Press. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok i Poranny.pl.

 

 

facebook