Dodana: 25 czerwiec 2020 15:04

Zmodyfikowana: 25 czerwiec 2020 15:04

Dziś (25.06) w MKiDN zostanie podpisany list intencyjny ws. powstania Muzeum Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Muzeum Pamięci powstanie w Okopach – rodzinnej wsi bł. ks. Jerzego Popiełuszki i będzie poświęcone pamięci legendarnego kapelana Solidarności, błogosławionego i męczennika kościoła. List intencyjny w tej sprawie podpiszą w czwartek (25.06) o godz. 14:30 w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN): prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Waldemar Wilczewski, Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, przedstawiciele Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro" oraz rodzina ks. Jerzego.

Ilustracja do artykułu Popiełuszko.jpg

Inicjatorem budowy Muzeum Pamięci o bł. ks. Jerzym Popiełuszce jest założona przez najbliższą  rodzinę księdza Fundacja „Dobro”.  Pomysł od początku zyskał zainteresowanie i wsparcie Zarządu Województwa Podlaskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Muzeum w Okopach wejdzie w skład Muzeum Podlaskiego, instytucji współprowadzonej przez Samorząd Województwa Podlaskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook