Dodana: 27 kwiecień 2020 12:29

Zmodyfikowana: 27 kwiecień 2020 12:29

Więcej czasu na złożenie deklaracji i zapłacenie PIT-u

Więcej czasu na złożenie rocznego zeznania i zapłacenie podatku PIT dla każdego – zapraszamy do zapoznania się z nowymi terminami rozliczeń z fiskusem.

Ilustracja do artykułu podatki.jpg

W tym roku mamy więcej czasu na złożenie deklaracji i zapłacenie podatku PIT. Minister Finansów podpisał w tej sprawie stosowne rozporządzenie, z którego wynika, że:

  • Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia.
  • W tym roku deklaracje można jednak składać do 1 czerwca.
  • Także do 1 czerwca można bez odsetek za zwłokę zapłacić podatek, jeśli z naszego rozliczenia wyjdzie dopłata.

Należy jednak rozróżnić dwie sytuacje.

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz samodzielne wypełniających i wysyłających deklaracje podatkową do urzędu skarbowego umożliwiono przesunięcie terminu  do 1 czerwca (31 maja to niedziela).

Z kolei osobom, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) automatycznie przygotowano rozliczenie podatkowe, które jest dostępne w usłudze Twój e-PIT. W przypadku braku aktywności ze strony podatnika zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia.

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Ponadto w terminie do 1 czerwca nanosząc poprawki w  zeznaniu podatkowym możemy również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego. Podatek PIT wynikający z tych rozliczeń także możemy zapłacić do 1 czerwca bez odsetek za zwłokę.

Źródło: Rzecznik podlaskiej KAS

oprac. Cezary Rutkowski

fot. pixabay

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook