Gospodarka

 • VI Wschodni Kongres Gospodarczy – zarejestruj się!

  Miniaturka artykułu
  2019-09-20 09:03:05

  Już po raz szósty stolica województwa podlaskiego będzie gospodarzem Wschodniego Kongresu Gospodarczego. To największe w tej część Polski przedsięwzięcie o charakterze gospodarczym gromadzi od lat ponad 1500 uczestników, czym wpisuje się w kalendarz najważniejszych wydarzeń dotyczących ekonomii w Polsce.

 • Paryż, Frankfurt, Londyn, Moskwa. Podlaskie firmy chcą zdobywać nowe rynki

  Miniaturka artykułu
  2019-09-13 10:32:00

  Siedem podlaskich firm pojedzie na targi dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W czwartek, 12 września, Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 666 tys. złotych na ten cel.

 • Jak wejść na zagraniczny rynek? Doradca podpowie

  Miniaturka artykułu
  2019-09-11 13:20:25

  Trzy podlaskie firmy skorzystają z usług doradców, a porady te zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Zarząd Województwa na środowym (11.09) posiedzeniu przyznał na ten cel 141,3 tys. zł.

 • TOP Pracodawca Polski Wschodniej 2019 - ostatnie dni na zgłoszenia

  Miniaturka artykułu
  2019-07-31 10:21:29

  Tylko do 5 sierpnia można zgłosić się do prestiżowego konkursu "TOP Pracodawca Polski Wschodniej", w którym redakcja PulsHR.pl oraz Grupa PTWP, organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego, nagrodzą najlepszych pracodawców z województw podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

 • To już ostatnie dni na zgłoszenia w prestiżowym konkursie "TOP Inwestycje Polski Wschodniej"

  Miniaturka artykułu
  2019-07-31 09:00:15

  Najciekawsze, prorozwojowe i najważniejsze dla mieszkańców inwestycje z terenu województw podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego można zgłaszać do 5 sierpnia br. Do udziału w konkursie TOP Inwestycje Polski zachęcają PortalSamorzadowy.pl oraz Grupa PTWP, organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

 • Z Polski Wschodniej w świat z dotacją PARP. Dofinansowanie do ekspansji zagranicznej dla firm z Polski Wschodniej

  Miniaturka artykułu
  2019-07-25 14:42:23

  Ostatni dzwonek dla firm z województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, by otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych dofinansowania na ekspansję na rynki zagraniczne. Ostatnia runda konkursu „Internacjonalizacja MŚP” zakończy się 3 września.

 • Łapy. Nowe tereny inwestycyjne czekają na biznes

  Miniaturka artykułu
  2019-07-12 16:50:53

  Dziesięć nowych działek inwestycyjnych czeka na przedsiębiorców w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łapach. Prace związane z uzbrojeniem terenów zakończyły się w maju, a w piątek, 12 lipca br. odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji. W uroczystościach uczestniczył m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • Blisko 15 mln złotych dla podlaskich startupów

  Miniaturka artykułu
  2019-06-06 08:19:30

  Firma Bitspiration Booster Sp. z o.o. będzie wspierała podlaskie małe i średnie firmy poprzez wejścia kapitałowe. W zamian za część udziałów, zainwestuje w startup nawet do miliona złotych. Łączna pula kapitału do rozdysponowania to prawie 15 mln zł, z czego blisko 10 mln to pieniądze pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowa dotycząca przedsięwzięcia została podpisana w środę (5 czerwca br.) pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego (dysponentem części środków na rozwój przedsiębiorczości z RPO) i Bitspiration Booster Sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczył także Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

 • Gościnna Arequipa. Podlaskie nawiązało współpracę z regionem Peru

  Miniaturka artykułu
  2019-05-29 08:36:21

  Przedstawiciele podlaskich przedsiębiorców i samorządowców właśnie wrócili z rewizyty w regionie Arequipa, na południu Peru. W trakcie spotkania nawiązali wiele cennych znajomości, wymienili doświadczenia. Inicjowanie współpracy regonów Unii Europejskiej z regionami Ameryki Południowej to projekt Komisji Europejskiej, której zależy na wypracowaniu dobrych, partnerskich relacji między odległymi, choć podobnymi gospodarczo regionami.

 • Ostatnie dni na rozliczenie PIT za 2018 r.

  Miniaturka artykułu
  2019-04-29 12:16:22

  30 kwietnia 2019 r. to ostatni dzień na złożenie do urzędu skarbowego rocznego rozliczenia PIT za 2018 r. Można to zrobić korzystając z usługi Twój e-PIT lub w inny sposób np. przez e-Deklaracje lub papierowo. Wszelkie informacje dotyczące rozliczenia można znaleźć na stronie podatki.gov.pl, w urzędach skarbowych oraz uzyskać w infolinii Krajowej Informacji Skarbowej, która będzie czynna również w sobotę 27 kwietnia.

facebook