Gospodarka

 • Zakończyło się XIX Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

  Uczestnicy wydarzenia przyjmują gratulacje od marszałka Artura Kosickiego
  2022-09-14 11:15:06

  Dwa dni debat, wymiany doświadczeń, a na koniec uroczyste podsumowanie - Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbywało się od 7 do 8 września w Białymstoku. Konferencję zwieńczyła gala w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Udział w niej wziął m.in. marszałek Artur Kosicki, który wybitnym przedstawicielom branży wręczył nagrody.

 • Oczyszczalnia ścieków w Kolnie po modernizacji

  Pięciu mężczyzn w garniturach stoi na trawie, za nimi oczyszczalnia
  2022-08-29 15:24:33

  Powinna nam zapewnić nawet 30 lat spokojnej pracy i spełniania norm ochrony środowiska – tak ocenił Andrzej Duda, burmistrz Kolna, efekty zakończonej właśnie modernizacji oczyszczalni ścieków. W uroczystości otwarcia nowych instalacji wziął udział m.in. wicemarszałek Marek Olbryś.

 • Premier: Fundusze na innowacje leżą na stole, wystarczy po nie sięgnąć

  Sześciu mężczyzn i kobieta siedzą na krzesłach na scenie
  2022-06-22 11:49:11

  Przemysł 4.0, instrumenty finansowe na działalność badawczo-rozwojową, cyberbezpieczeństwo czy cyfryzacja w gospodarce – to tematy konferencji „Innowacyjne rozwiązania dla przedsiębiorstw i samorządów”, jaka odbyła się w poniedziałek, 13 czerwca, w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Zorganizowała ją Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM), a wziął w niej udział m.in. marszałek Artur Kosicki. Województwo Podlaskie było partnerem tego wydarzenia.

 • Internet Rzeczy szansą dla rozwoju biznesu, edukacji i gospodarki w województwie podlaskim

  Grupa osób podczas konferencji
  2022-05-26 12:43:11

  Tworzenie nowego kierunku nauczania z dziedziny sztucznej inteligencji na poziomie szkół średnich oraz założenia projektu Technoplex to główne tematy konferencji „Programista Internet of Things”. W środowym (25.05) spotkaniu, które miało miejsce w urzędzie marszałkowskim, uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorstw branży technologicznej, uczelni wyższych oraz szkół średnich. Samorząd województwa reprezentowała Emilia Malinowska, dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości UMWP.

 • Śniadanie biznesowe: Przepis na eksport

  Kartony z serami w fabryce
  2022-04-19 13:24:00

  Ośrodek Enterprise Europe Network funkcjonujący przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (PFRR) zaprasza na śniadanie biznesowe poświęcone zagadnieniom nawiązywania współpracy zagranicznej pt. „Przepis na eksport – dotacje, misje gospodarcze, zdobywanie kontrahentów”, które odbędzie się 27 kwietnia, o godz. 9, w białostockim Hotelu Branicki, przy ul. Zamenhofa 25.

 • 550 tys. zł na modernizację dróg w gminie Narew

  Członkowie zarządu oraz wójt gminy
  2022-06-20 14:30:10

  Dzięki tym pieniądzom gmina Narew zmodernizuje drogi gminne prowadzące lub bezpośrednio przylegające do miejscowego lądowiska, z którego korzystają służby medyczne i mundurowe. We wtorek, 12 kwietnia, symboliczny czek z dotacją pochodzącą z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, wójtowi gminy Andrzejowi Pleskowiczowi, przekazali: wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz oraz członek zarządu województwa Marek Malinowski.

 • KAS wspiera podatników w zakresie styczniowych zaliczek na podatek dochodowy

  Opis zawarty w tekście.
  2022-01-27 13:44:31

  Zaliczka u pracowników czy zleceniobiorców, którzy osiągają miesięczny przychód do 12 800 zł brutto, powinna być pobierana w wysokości nie wyższej, niż kwota zaliczki obliczanej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 roku - informuje Krajowa Administracja Skarbowa(KAS). W ramach trwającej akcji informacyjnej KAS wspiera podatników w zakresie nowych rozwiązań podatkowych Polskiego Ładu.

 • Marszałek z wizytą w siedzibie Grupy Chorten

  Kilka osób siedzi przy stole konferencyjnym.
  2022-01-27 12:11:56

  To podlaska firma, która sukcesywnie i z rozmachem podbija krajowy rynek. W środę, 12 stycznia marszałek Artur Kosicki odwiedził siedzibę główną Grupy Chorten w podbiałostockich Łyskach. Spotkał się z zarządem i dyrekcją firmy.

 • Dyżury w urzędach skarbowych w zakresie Polskiego Ładu

  Drobne pieniądze
  2022-01-11 09:51:45

  W dni robocze, w godzinach od 8.00 do 19.00 pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Informację będzie można uzyskać w urzędzie osobiście lub kontaktując się telefonicznie.

 • Dofinansowanie na ochronę własności intelektualnej w firmie

  Pracownik w fabryce
  2022-01-04 12:01:14

  Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP) uruchomił usługę skierowaną do polskich firm z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy mogą otrzymać praktyczny instruktaż o sposobach ochrony własności intelektualnej w ich firmie oraz komercjalizacji dóbr niematerialnych. Usługa kosztuje od 2 do 4 tys. zł, mikroprzedsiębiorstwo może uzyskać na nią 95 proc. dofinansowania z funduszy europejskich, a mała i średnia firma – 90 proc.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook