Gospodarka

 • 325 podlaskich firm otrzyma pomoc!

  Grafika z napisem 9 000 000 zł z funduszy europejskich dla 325 firm na kapitał obrotowy w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego
  2021-04-08 10:26:17

  Blisko 9 milionów złotych - takie wsparcie dostaną podlascy przedsiębiorcy na kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność firm. W czwartek, 8 kwietnia, Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał I część dotacji unijnych w konkursie na kapitał obrotowy. Kolejną listę wniosków, które spełniły warunki tego konkursu, poznamy jeszcze w kwietniu.

 • Rail Baltica – kolejne prace na stacji Białystok, przystankach i moście

  Widok na budynek dworca kolejowego w Białymstoku
  2021-04-07 14:59:45

  Budowa nowych peronów na stacji Białystok, zwiększenie dostępności przystanków między Łapami a stolicą Podlasia oraz budowa mostu nad Narwią - to prace, które rozpoczną się po 12 kwietnia i zapewnią podróżnym sprawniejsze przejazdy koleją. Szeroki zakres robót wymaga zmian w kursowaniu pociągów. Projekt o wartości 3,4 mld zł realizuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków unijnych.

 • Powstanie nowy wiadukt na trasie Rail Baltica

  Wizualizacja wiadutku nad torami w Kobyłce PKP Polskie Linie Kolejowe SA
  2021-04-06 14:46:38

  Wiadukt drogowy nad torami zwiększy bezpieczeństwo na trasie Rail Baltica i poprawi komunikację w Kobyłce (woj. mazowieckie). Mieszkańcy zyskają sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd między dzielnicami obok linii Warszawa – Białystok. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie wiaduktu. Inwestycja współfinansowana jest ze środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

 • Obradowało prezydium Podlaskiej Rady Przemysłu Przyszłości

  Marszałek Artur Kosicki
  2021-04-01 09:13:23

  W środę (31.03) odbyło się spotkanie prezydium Podlaskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Główne tematy to podsumowanie działalności w roku 2020 i plany na rok bieżący. Podczas posiedzenia zaprezentowano też koncepcję Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP) na współpracę z radami regionalnymi. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Artur Kosicki – przewodniczący Podlaskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości i wicemarszałek Stanisław Derehajło – wiceprzewodniczący gremium.

 • Poczta Polska rezygnuje z opłat znaczkami pocztowymi

  znaczki pocztowe
  2021-03-08 11:15:35

  Już od maja zamiast opłat w postaci naklejanych znaczków, klienci Poczty Polskiej skorzystają z nowych nalepek z kodem kreskowym i literą R. Rozwiązanie to ułatwi nadawanie korespondencji, a co więcej - skróci czas obsługi klientów w placówkach pocztowych. Bez obaw – tradycyjny znaczek pocztowy nie zniknie - Poczta Polska nadal będzie je sprzedawać, ale tylko listów zwykłych. Znaczki będą też emitowane jako filatelistyczne walory kolekcjonerskie.

 • Pierwsze plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (WRDS) w 2021

  Mężczyzna siedzi przed komputerem. W jednej dłoni trzyma kartkę papieru, w drugiej myszkę.
  2021-02-26 10:09:23

  Sytuacja na rynku pracy, wsparcie dla przedsiębiorców oraz sytuacja w podlaskiej służbie zdrowia w związku z pandemią to tematy, jakie zostały poruszone w czwartek (25.02) podczas pierwszego w 2021 r. posiedzenia plenarnego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (WRDS) w Białymstoku. Obrady prowadził przewodniczący WRDS - Sylwester Zawadzki, Prezes Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku. W mieniu Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego, w obradach wziął udział Krzysztof Szeweluk, Zastępca Dyrektora Gabinetu Marszałka.

 • Trzy podlaskie urzędy skarbowe laureatami konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

  Zdjęcie dłoni. U góry znajduje się napis: Finał Konkursu - Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy
  2021-02-19 11:47:19

  Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, jako jedyny w Polsce, po raz 18. został w czwartek (18.02) laureatem konkursu organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów. Z naszego województwa wyróżniono też urzędy skarbowe z Łomży i Zambrowa.

 • Kolejne przesunięcie terminu wpłaty zaliczek PIT od pracowników

  Plik banknotów o nominale 100 złotych
  2021-02-04 13:57:00

  Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński po raz kolejny zdecydował o wydaniu rozporządzenia przedłużającego przekazanie zaliczek na podatek dochodowy/zryczałtowanego podatku dochodowego PIT. Projekt rozporządzenia obejmuje płatników, którzy ponieśli negatywne konsekwencje z powodu COVID-19. Działanie ma na celu wsparcie płynności finansowej przedsiębiorców i przeciwdziałanie redukcji zatrudnienia.

 • Podlaskie wyróżnione za Dolinę Rolniczą 4.0

  Grafika z wizerunkiem Marszałka Artura Kosickiego i napisem Złotka Setka Polskiego Rolnictwa
  2020-12-19 11:33:42

  Po raz czwarty tygodnik WPROST ogłosił laureatów konkursu „Złota Setka Polskiego Rolnictwa” podczas dorocznej Gali Polskiego Rolnictwa, która odbyła się w piątek (18.12), tym razem w konwencji online. W gronie zwycięzców znalazło się kilka podlaskich firm z branży rolno-spożywczej. Nagrodę specjalną podczas gali, jako jedyny laureat spoza sektora prywatnego, otrzymało również Województwo Podlaskie - za projekt Doliny Rolniczej 4.0.

 • Regionalna Polityka Rewitalizacji Województwa Podlaskiego. Marszałek zaprasza do współpracy

  Grafika przedstawiająca logotyp programu "Podlaskie Rewitalizuje"
  2020-12-10 13:46:52

  Samorząd województwa podlaskiego rozpoczął właśnie prace nad utworzeniem Regionalnej Polityki Rewitalizacji Województwa Podlaskiego. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki zaprasza przedstawicieli samorządów do zgłaszania uwag i opinii na temat planowanej odnowy miast i wsi.

facebook