Dodana: 22 luty 2016 11:08

Zmodyfikowana: 22 luty 2016 11:08

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A i Urząd Miasta Suwałki podpisały porozumienie o współpracy

Celem jest rozwój szkolnictwa oraz rozwój gospodarczy miasta. Współpraca ma wpłynąć głównie na jakość kształcenia zawodowego w obrębie branży drzewnej w mieście.

Ilustracja do artykułu DSC00885.jpg

Podpisane porozumienia są elementem rozpoczętych zmian oświatowych w Suwałkach. Aktualna polityka edukacyjna miasta zakłada stworzenie elastycznego systemu edukacyjnego, umożliwiającego podnoszenie jakości kształcenia w mieści zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami jego mieszkańców. Nadrzędnym celem realizowanej reformy jest stworzenie systemu dostosowanego do wymogów Unii Europejskiej i gospodarki światowej, który reaguje na zmiany gospodarcze i społeczne. Tworzony system ma zapewnić wysoką jakość usług oświatowych prowadzonych przez Miasto Suwałki, zgodnych z założeniami przeprowadzaniem reformy. 

W spotkaniu podczas, którego podpisano porozumie uczestniczyli zarówno przedstawiciele miasta, organu prowadzącego suwalskie szkoły jak również przedsiębiorcy branży drzewnej oraz reprezentanci grupy pracodawców.  

- Cieszymy się, że w taki sposób finalizowane są dotychczasowe działania i spotkania. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna chce i będzie czynne uczestniczyć w procesach związanych z kształceniem zawodowym w Suwałkach. To zadanie szczególnie istotne w kontekście konieczności kształcenia wykwalifikowanych kadr dla naszych przedsiębiorców. Chcemy wspierać zarówno prowadzących działalność w Strefie ale też i szkoły w procesie kształcenia uczestniczące dlatego też będziemy kontynuować realizację programu stypendialnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych- powiedział Leszek Dec, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Wspomniane porozumienie zostało zawarte w sumie pomiędzy sześcioma instytucjami skupionymi wokół branży drzewnej. Poza SSSE S.A. swoją współpracę zadeklarowały również firmy działające na terenie suwalskiej strefy ekonomicznej: Fabryka Mebli Forte, Twin Glass, a także Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, CECH Suwałki oraz Park Naukowo- Technologiczny Polska Wschód.

 

O SSSE S.A.

Dziś w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa 96 firm, które zatrudniają 8,9 tys. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,5 mld zł. Do niedawna SSSE w swojej ofercie miała siedem podstref: Białystok, Suwałki, Grajewo i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łącznie powierzchnia terenów pod inwestycje objętych ulgami wynosiła 375,6 ha.

W październiku 2015 r. ten wachlarz możliwości inwestycyjnych poszerzył się o blisko 260 ha więcej. Strefa urosła więc do 635 hektarów. Poza wspomnianymi, obejmuje również tereny gmin: Szczuczyn, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny, a także Ostrów Mazowiecką, Olecko i Zabłudów oraz kolejne tereny w Suwałkach, Białymstoku i Grajewie. 

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook