Dodana: 1 marzec 2019 14:53

Zmodyfikowana: 1 marzec 2019 14:53

Podlaska KAS coraz bardziej skuteczna

- Ponad miliard złotych uszczupleń w VAT ujawniliśmy w dwóch pierwszych latach swojego działania - poinformował podczas briefingu prasowego ( 28.02) dyrektor podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej Wojciech Orłowski.

Ilustracja do artykułu Dwa lata KAS (6).JPG

Mijają właśnie dwa lata od połączenia trzech organów: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli  skarbowej w jedną strukturę.
Druga rocznica powołania KAS była okazją do podsumowań działalności instytucji.
- Zrealizowaliśmy  postawiony cel -  mówił dyrektor Witold Orłowski  - Jeszcze w 2016 r. wpływy podatkowe wynosiły trochę ponad 2 mld zł. Natomiast już w 2018r. kwota ta wynosi ponad 3 mld zł.

Wojciech Orłowski podkreślił, że podlaska KAS ma też osiągnięcia w walce z mafiami vatowskimi. 
 - Zapobiegliśmy wyłudzeniom o wartości ponad 1 mld złotych.

Podlaskie służby mają się czym chwalić
W spotkaniu prasowym podsumowującym działalność podlaskiej KAS wziął również udział wiceminister finansów Piotr Walczak.
- Służby podlaskie mają się czym chwalić. Dokonano wielu spektakularnych ujawnień, rozbito wiele zorganizowanych grup przestępczych – mówił.

Do sukcesów minister zaliczył m.in. rozbicie pięciu dużych fabryk nielegalnych wyrobów tytoniowych zlokalizowanych w różnych miejscach Polski , skuteczną walkę z nielegalnym obrotem na targowiskach w województwie mazowieckim, a także uszczelnienie rynku paliwowego.
- To spowodowało wzrost sprzedaży legalnego paliwa nie tylko w Podlaskiem ale w całym kraju –informował minister Walczak – Zyskał na tym i budżet państwa, ale przede wszystkim uczciwi przedsiębiorcy.

Piotr Walczak przyznał, że województwo podlaskie to teren szczególny dla KAS.
- Mamy tu zewnętrzną granica UE, wewnętrzną Strefy Schengen, jest dużo podmiotów produkujących na eksport – to wszystko powoduje, że to region w którym się skupia szeroko rozumiane spektrum działalności Krajowej Administracji Skarbowej.

Warto dodać, że wizyta wiceministra Piotra Walczaka w  Białymstoku ma związek z odbywającym się tu spotkaniem trzech centrów  kompetencyjnych ds. zwalczania cyberprzestępczości. Jedno z takich centrów mieści się właśnie w podlaskiej KAS. W rozmowach uczestniczą także przedstawiciele zespołów z Opola i Bydgoszczy.

Minister Walczak wziął także udział w spotkaniach z litewską służbą celną.

ak

facebook