Dodana: 4 marzec 2020 16:04

Zmodyfikowana: 4 marzec 2020 16:04

Obradowała Podlaska Rada Przedsiębiorczości

Dolina Rolnicza 4.0, wybór przedstawicieli PRP do Kapituły Podlaskiej Marki – to główne tematy obrad Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości. Spotkanie odbyło się w środę (4.03) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Spotkanie prowadził Tomasz Szeweluk, Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego

Ilustracja do artykułu Podlaska Rada Przedsiębiorczości-03.jpg

Założenia projektu nad którym pracuje samorząd województwa podlaskiego prezentowała Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP.
Projekt zakłada współpracę władz regionu, przedstawicieli biznesu i nauki, której efektem byłoby tworzenie innowacji technologicznych, na wzór Doliny Krzemowej w USA. Sprzedaż Innowacji, przyczyniałaby się do wzrostu gospodarczego województwa podlaskiego.
Podczas spotkania wybrano też, spośród członków Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości przedstawicieli do Kapituły Podlaskiej Marki. Zostali nimi: Adam Adamski, Władysław Żero, Henryk Owsiejew, Wojciech Strzałkowski i Andrzej Kiełczewski.
Jak informowała Magdalena Łyżnicka - Sanczenko, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą i Promocji UMWP tegoroczna gala Podlaskiej Marki odbędzie się – nie jak dotąd w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ale na terenie Politechniki Białostockiej. Oprawa Gali ma nawiązywać tematycznie do Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju, na której województwo podlaskie zaprezentuje się pod hasłem Drewnopolis 2020.   Jej rozwinięciem będzie utworzenie w Białymstoku, własnie na terenie Politechniki Białostockiej centrum edukacyjnego wiedzy o drewnie.

Aneta Kursa

facebook