Dodana: 30 styczeń 2019 08:02

Zmodyfikowana: 30 styczeń 2019 08:02

Nielegalny hazard na celowniku KAS

7 automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży podczas wspólnych działań przeprowadzonych w ostatnich dniach z Policją. Nielegalne urządzenia ujawnione zostały w Nowogrodzie oraz w Wysokiem Mazowieckiem.

Ilustracja do artykułu KAS_2019.01.30.1.jpg

Najpierw funkcjonariusze KAS i policjanci z Łomży skontrolowali jedną z prywatnych posesji w Nowogrodzie. Z ustaleń mundurowych wynikało, że na jej terenie mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wytypowanych wcześniej pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili działający automat oraz grającego na nim mężczyznę. Kolejne 2 urządzenia mundurowi znaleźli w garażu znajdującym się na kontrolowanej posesji.

Nielegalne automaty do gier hazardowych funkcjonariusze KAS zabezpieczyli również w Wyskokiem Mazowieckiem podczas wspólnych działań z tamtejszymi policjantami. W lokalu na terenie miasta wyposażonym m.in. w monitoring  i system selekcji klientów mundurowi ujawnili 4 działające maszyny oraz gracza prowadzącego grę na jednej z nich.

W obu przypadkach automaty zostały zajęte do spraw karnych skarbowych. Oprócz sankcji karnych osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia.
Z odpowiedzialnością z kodeksu karnego skarbowego oraz karą grzywny muszą liczyć się także gracze, którzy uczestniczyli w grach na nielegalnych automatach. 

Za: podlaskie.kas.gov.pl

facebook