Dodana: 12 kwiecień 2018 14:59

Zmodyfikowana: 12 kwiecień 2018 15:05

FORTE ma już własną fabrykę płyt wiórowych

To jedna z najbardziej imponujących inwestycji w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – 12 kwietnia w Dubowie Pierwszym odbyło się oficjalne otwarcie fabryki płyt wiórowych Tanne – spółki należącej do producenta mebli Grupy Forte. Koszt inwestycji to ponad 500 mln zł Zatrudnienie w fabryce płyt znajdzie blisko 150 osób.

Ilustracja do artykułu Forte (11).jpeg

W uroczystym otwarciu fabryki udział wzięli m.in. przedstawiciele Zarządu Spółki Forte z prezesem Maciejem Formanowiczem na czele, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, pracownicy firmy,  parlamentarzyści i samorządowcy.
Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentowali marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Anna Naszkiewicz.

-  Dla naszego regionu, zarówno ta inwestycja jak i wszystkie działające tu fabryki Forte to synonim rozwoju gospodarczego. Dzięki Waszej działalności rozwija się tu biznes, powstają nowe miejsca pracy. Stawiacie na innowacyjność i nowoczesne technologie przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. – mówił Jerzy Leszczyński – Sukcesy biznesowe Forte  to również magnes dla potencjalnych inwestorów, dzięki temu jesteście wspaniałym gospodarczym ambasadorem Podlaskiego.

Powstała fabryka płyt wiórowych ma w pełni zaspokoić potrzeby własne producenta. Jak podkreślał Dyrektor Forte Jakub Kaczorowski – spełniło się jedno z największych marzeń Zarządu firmy – marzenie o własnej produkcji płyt wiórowych.
Rocznie ma tu być produkowane ponad 500 tys. m3 płyty.
Prezes Zarządu Forte Maciej Formanowicz zaznaczył, że uruchomienie fabryki płyt jest bardzo znaczącym etapem w budowie całego kompleksu produkcyjnego w Dubowie Pierwszym. Przypomniał, że do 2020 r. ma tu również powstać kolejna, piąta już fabryka mebli Forte.

Powstający w podstrefie  SSSE zakład do 2019 roku zatrudni ok 1000 osób.
Całość inwestycji tzn. budowa magazynu, fabryki płyt wiórowych oraz fabryki mebli kosztować będzie ok 700 mln zł.

 

 

ak

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook