Białystok

 • Tegoroczne nagrody im. bł. ks. Michała Sopoćki "Michały 2019" rozdane

  Miniaturka artykułu
  2019-09-30 16:01:33

  Trafiają do najbardziej zaangażowanych, krzewiących wiarę i niosących pomoc. W sobotę (28.09) w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym wręczono nagrody im. bł. ks. Michała Sopoćki Miesięcznika Archidiecezji Białostockiej "Drogi Miłosierdzia" - Michały 2019. Gala odbyła się w ramach Dni Patronalnych Miasta Białegostoku.

 • Jeszcze tej jesieni w Białymstoku pojawi się pierwsza miejska pasieka

  Miniaturka artykułu
  2019-09-27 15:19:19

  Pięć uli, w tym cztery zabytkowe, staną przy skwerze przy ul. Augustowskiej, w pobliżu Galerii Białej. Utworzeniem pasieki zajmie się doświadczony pszczelarz Mikołaj Mak, który prawie pół wieku uprawia swój zawód i doskonale zna wszelkie jego tajniki, a przede wszystkim tradycje pszczelarstwa na Podlasiu. Pomysł utworzenia pierwszej pasieki na terenie Białegostoku powstał przy okazji zakładania łąk kwietnych jako naturalna kontynuacja tego projektu.

 • Otwarcie siedziby Komendy Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy

  Miniaturka artykułu
  2019-09-20 09:56:14

  Hufiec pracy ze świetlicą środowiskową, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży – m.in. te podmioty znalazły swoje miejsce w otwartej w czwartek (19 września br.) nowej siedzibie Podlaskiej Komendy OHP w Białymstoku.

 • Uczczono pamięć ofiar Golgoty Wschodu. Tysiące ludzi przeszło ulicami Białegostoku

  Miniaturka artykułu
  2019-09-06 16:17:22

  Niemal 10 tys. osób - mieszkańców miasta i regionu, gości z Polski i zagranicy - przeszło w piątek (06.09) ulicami Białegostoku, by uczcić pamięć nie tylko zesłańców z czasów wojny, ale wszystkich tych, który od czasów Konfederatów Barskich, aż do połowy XX wieku byli wysłani na wschód. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W imieniu marszałka województwa Artura Kosickiego w uroczystościach udział wziął dyrektor gabinetu Tomasz Szeweluk oraz prof. Henryk Wnorowski, członek rady inwestycyjnej przy marszałku.

 • Wystawa w 76. rocznicę wybuchu powstania w Getcie Białostockim

  Miniaturka artykułu
  2019-08-13 09:29:40

  Zdjęcia wykonane przez anonimowego niemieckiego żołnierza w sierpniu 1943 r. - nigdy wcześniej nie publikowane - złożą się na wystawę w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku upamiętniającą białostockich Żydów. Powstanie w białostockim getcie było drugą pod względem wielkości żydowską rewoltą w Europie, po powstaniu w getcie warszawskim. Z ok. 40 tys. Żydów mieszkających w Białymstoku, wojnę przeżyło kilkuset.

 • Miłość zagościła w sercu Podlaskiego. Pierwszy dzień Disco pod Gwiazdami za nami

  Miniaturka artykułu
  2019-08-04 00:19:03

  Plejada polskich gwiazd wystąpiła podczas sobotniego (03.08) dnia festiwalu muzyki tanecznej Disco pod Gwiazdami w Białymstoku. Wśród nich tacy wykonawcy jak: Maryla Rodowicz, Doda, Feel, Urszula czy Classic. Impreza przyciągnęła fanów muzyki z całej Polski, którzy tłumnie zgromadzili się na kampusie Politechniki Białostockiej. Niezapomnianych wrażeń i przyjemnej zabawy życzył ze sceny Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • Disco pod Gwiazdami w sercu Podlaskiego!

  Miniaturka artykułu
  2019-08-02 16:10:08

  Już w najbliższy weekend Białystok przeżyje prawdziwą inwazję gwiazd. 3 i 4 sierpnia na terenie Politechniki Białostockiej w ramach słynnego festiwalu Disco pod Gwiazdami wystąpią najwięksi artyści polskiej (Maryla Rodowicz, Doda, Feel, Classic, Boys, MiłyPan) i światowej (CC Catch, Fun Factory, Mirami, Danzel, Claydee) sceny muzycznej.

 • Nie ma zgody na akty agresji. Marszałek Artur Kosicki złoży zawiadomienie do prokuratury

  Miniaturka artykułu
  2019-07-23 12:22:34

  Marszałek Artur Kosicki złoży zawiadomienie do prokuratury o niedopełnieniu obowiązków przez Prezydenta Miasta Białegostoku, a także podejmie kroki prawne w związku z jego wypowiedzią po sobotnim Marszu LGBT. – Prezydent zarzucił mi kierowanie grupami agresywnych osób, jego słowa mają charakter zniesławienia – mówił marszałek Kosicki podczas poniedziałkowej (22 lipca) konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim.

 • Dzień otwarty pełen atrakcji w białostockim WORDzie

  Miniaturka artykułu
  2019-07-22 10:26:13

  Próbne egzaminy na prawo jazdy, warsztaty z bezpiecznego poruszania się po drogach, spacer w narkogoglach i testy w symulatorze zderzeń. Tak wyglądał Dzień Otwarty w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku, który odbył się w piątek, 19 lipca br.

 • Klawesynowy hejnał z wieży ratuszowej

  Miniaturka artykułu
  2019-07-17 09:50:38

  Z wieży białostockiego ratusza, w samo południe, tuż po hejnale - od poniedziałku 15 lipca do 4 sierpnia br. - można usłyszeć kolejną melodię. To fragment utworu Couperina - Les Baricades Mistérieuses zagrany na klawesynie, promujący XI edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej (Julliet EM Festival).

facebook