Białystok

 • Zapraszamy na Podlaski Piknik Rodzinny na Politechnice Białostockiej

  Podlaski Piknik Rodzinny na Politechnice Białostockiej
  2022-09-16 15:25:53

  Wata cukrowa, lody, popcorn, dmuchańce, balonowe zoo, turniej karaoke oraz kino plenerowe – m.in. takie atrakcje czekają w najbliższą niedzielę, 18 września, na uczestników pikniku na terenie kampusu Politechniki Białostockiej. Współorganizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Podlaskiego.

 • Podlaski Piknik Rodzinny w Białymstoku

  plakat piknik rodzinny. więcej informacji w tekście
  2022-08-28 18:25:07

  Turniej Piłkarski o Puchar Marszałka Województwa, pokaz magii czy konkurs talentów z nagrodami – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia w bazie treningowej Jagielloni przy ul. Elewatorskiej 4. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

 • Letnia Sielanka z Radiem JARD

  Marszałek z laureatkami na scenie
  2022-08-22 11:13:08

  Występy regionalnych gwiazd disco i dance, regionalne potrawy, a także stoiska z rękodziełem – m.in. takie trakcje przygotowano w ramach Letniej Sielanki z Radiem JARD. W imprezie na placu przy kompleksie hotelowym „Nad Zalewem” w Wasilkowie, w niedzielę, 21 sierpnia, uczestniczył marszałek Artur Kosicki. Partnerem strategicznym wydarzenia było Województwo Podlaskie.

 • Nowy sklep fanów Jagiellonii

  Wnętrze sklepu Jagiellonii - koszulki w barwach żółto-czerwonych
  2022-08-18 09:56:29

  Noszenie barw, czy używanie gadżetów z logo największego klubu sportowego w województwie podlaskim to część sportowej kultury. W efekcie został uruchomiony JAGA FAN SHOP — sklep o dużej powierzchni, w którym znalazło się miejsce dla olbrzymiej oferty gadżetów klubowych, a także gablot z ważnymi dla klubu pamiątkami. W środę, 17 sierpnia miało miejsce jego otwarcie. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

 • 79. rocznica Powstania w Getcie Białostockim

  [16.08.2022] 79 Rocznica Powstania w Getcie Białostockim-14.JPG
  2022-08-16 16:30:16

  Do wybuchu powstania doszło 16 sierpnia 1943 r. na wieść o przygotowaniach niemieckich do likwidacji białostockiego getta. Był to, po Warszawie, drugi pod względem wielkości, zryw niepodległościowy ludności żydowskiej przeciw hitlerowcom. We wtorek, 16 sierpnia, uczczono ofiary powstania, składając kwiaty w miejscach pamięci w Białymstoku związanych z tymi wydarzeniami. W uroczystościach uczestniczyła Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

 • Posiedzenie Rady Przedsiębiorców sektora małych i średnich przedsiębiorstw

  Marszałek Artur Kosicki przemawia
  2022-06-27 09:53:57

  Potrzeba zmian w systemie kształcenia zawodowego w Polsce - była tematem XXXII Posiedzenia Rady Przedsiębiorców, które odbyło się w sobotę, 25 czerwca w Białymstoku. Spotkanie to zainaugurowało obchody Dnia Przedsiębiorcy w regionie. Wziął w nim udział marszałek Artur Kosicki.

 • Tłumy mieszkańców Białegostoku i regionu na Pikniku z okazji Dnia Dziecka

  Marszałek Artur Kosicki macha razem z dziećmi
  2022-06-07 13:01:37

  Mnóstwo kolorowych balonów z helem wypuszczonych przez małych uczestników – tak rozpoczął się piątkowy (03.06) Piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Samorząd Województwa Podlaskiego. A potem zgromadzone licznie maluchy korzystały do woli z licznych bezpłatnych atrakcji. Tego popołudnia długo nie zapomną!

 • Marszałek województwa zaprasza na piknik z okazji Dnia Dziecka!

  Plakat pikniku. Kilkoro dzieci oraz informacje o pikniku zawarte także w tekście
  2022-05-30 17:49:05

  Występy iluzjonisty, pokazy baniek mydlanych, dmuchańce. Do tego wata cukrowa, lody i popcorn bez ograniczeń oraz wiele, wiele innych atrakcji! To wszystko czeka na dzieci w dniu ich święta: w środę, 1 czerwca przed białostockimi „Spodkami”. Odbędzie się tam piknik zorganizowany przez samorząd województwa. Początek – godz. 16. Wstęp oraz wszystkie atrakcje są bezpłatne!

 • Wiedza, rozwój, motywacja. Druga edycja TEDx Białystok

  TEDx Białystok. Scena z planszą: Ultra biega się z  głową.
  2022-05-23 11:52:06

  „Outside the box” – pod takim hasłem odbyła się w sobotę, 21 maja, w Białymstoku druga w regionie konferencja z cyklu TEDx. Ze sceny auli im. Janusza Korczaka Uniwersytetu w Białymstoku swoje doświadczenia i inspiracje zaprezentowali prelegenci z różnych dziedzin, m.in.: futurologii, sportu, ornitologii, architektury czy psychologii. Ich wystąpieniom przysłuchiwał się marszałek Artur Kosicki – partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Województwo Podlaskie.

 • XL walne zgromadzenie Stowarzyszenia Geodetów Polskich (SGP)

  XL Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Geodetów Polskich (24 of 27).jpg
  2022-05-23 10:44:10

  Podsumowanie działalności ustępującego zarządu, wybór nowych władz stowarzyszenia, uhonorowanie osób zasłużonych polskiej geodezji, a także rozmowy o znaczeniu geodezji i kartografii w rozwoju przestrzennym państwa – to główne punkty zgromadzenia. Trzydniowe obrady geodetów rozpoczęły się 20 maja br. w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku. Biorą w nich udział m.in.: Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego. Gospodarzem spotkania jest prezes SGP Janusz Walo.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook