Wschodni Kongres Gospodarczy

 • IV WKG. Najważniejsze wydarzenie podsumowujące miejsce Polski Wschodniej na mapie gospodarczej kraju

  Ilustracja do artykułu glowne.JPG
  2017-10-11 13:21:40

  Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego; Jarosław Worobiej z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i Tomasz Kozłowski, prezes Wschodniego Klastra Budowlanego oraz Przewodniczący Podlaskiego Forum Gospodarczego podsumowali w środę 11 października zakończony przed blisko dwoma tygodniami IV Wschodni Klaster Gospodarczy.

 • IV WKG. Inwestycje w służbie zdrowia

  Ilustracja do artykułu 0x0.jpg
  2017-09-29 08:32:55

  Finansowanie inwestycji w służbie zdrowia w perspektywie 2014- 2020, nowy instrument oceny wniosków inwestycyjnych (IOWISZ) i współpraca nauki i biznesu w świetle ustawy 2.0 – to główne tematy panelu dyskusyjnego „Inwestycje w służbie zdrowia”

 • IV WKG. Trzeba zrobić wszystko, by Via Carpatia została wpisana do transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T

  Ilustracja do artykułu leszcz1.jpg
  2017-09-28 18:03:20

  Ma 3,4 tys. km, biegnie przez kraje, gdzie mieszka 95 mln ludzi – w tym mieszkańcy województw Polski Wschodniej. O potrzebie jej wybudowania nie trzeba nikogo przekonywać, mimo to od lat pozostaje w sferze projektów. Ostatnio zmieniło się to o tyle, że droga S19 (czyli Via Carpatia) została wpisana do rządowego projektu budowy dróg. Jak się jednak okazuje na jej powstanie mieszkańcy województw Polski Wschodniej będą musieli jeszcze poczekać.

 • Marszałek Jerzy Leszczyński podsumowuje pierwszy dzień Wschodniego Kongresu Gospodarczego (VIDEO)

  Ilustracja do artykułu leszcz.jpg
  2017-09-28 11:05:51

  Ponad 1500 gości, 18 debat, spotkania i dyskusje, których hasłem przewodnim jest w tym roku: „Pomysł na Wschód” – w środę w Białymstoku rozpoczął się Wschodni Kongres Gospodarczy 2017. W rekordowej pod względem frekwencji, czwartej już edycji wydarzenia, biorą udział liczne delegacje z wielu europejskich krajów, m.in. tych sąsiadujących z Polską Wschodnią.

 • Debata "Pomysł na Wschód". Wschodni Kongres Gospodarczy

  Ilustracja do artykułu debata.JPG
  2017-09-28 09:45:33

  Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni: Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego; Jan Mikołuszko, przewodniczący rady nadzorczej, Unibep SA, prezes zarządu, Polski Klaster Eksporterów Budownictwa; Wolfgang Munch, zastępca dyrektora wydziału ds. Polski, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, Komisja Europejska; Jacek Socha, wiceprezes, partner, PwC Polska Sp. z o.o. oraz Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

 • IV Wschodni Kongres Gospodarczy. To okazja do dyskusji o zmianach, na które czekają przedsiębiorcy

  Ilustracja do artykułu glowne.jpg
  2017-09-27 20:09:03

  Głęboko wierzę, że te dwa dni spotkań zaowocują napływem funduszy, wiedzy i technologii pomiędzy szeroko rozumianym Wschodem a Zachodem. Mam nadzieję, że nowe kierunki ekspansji przełożą się na podjęcie konkretnych działań, a nasze spotkania staną się realnym pomostem współpracy – podkreślał w swoim przemówieniu inauguracyjnym Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • IV Wschodni Kongres Gospodarczy - największa debata o perspektywach Polski Wschodniej już od dzisiaj w Białymstoku

  Ilustracja do artykułu czolo.jpg
  2017-09-27 08:21:37

  Przedsiębiorczość, współpraca gospodarcza, otoczenie biznesu, relacje z Europą, innowacje w strategiach województw, najciekawsze start-upy w regionie, problemy i wyzwania – w dniach 27-28 września br. o horyzontach rozwojowych gospodarki Polski Wschodniej już po raz czwarty debatować będą uczestnicy Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. „Pomysłów na Wschód” poszukają wspólnie biznesmeni, politycy z regionu, kraju i Europy, inwestorzy, finansiści, samorządowcy, eksperci i naukowcy.

 • 10 najlepszych start-upów na IV Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku

  Ilustracja do artykułu TOP Start-up Polski Wschodniej 2016_4.jpg
  2017-09-20 15:17:53

  Robot, który sprawdza czystość lotniska, system do uprawy wertykalnego ogródka, wirtualny hologram interaktywnej hostessy, lustro reklamowe dopasowujące treści do użytkowników – te i inne pomysły na biznes znalazły się w finałowej dziesiątce konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2017. Autorzy najbardziej innowacyjnych konceptów zaprezentują się podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017 r.)

 • Rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2017

  Ilustracja do artykułu top-pracodawca.jpg
  2017-08-27 08:12:12

  Pięć podlaskich firm: ChM, Suempol, Malow, Torpol oraz Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol znalazły się w finale konkursu Top Pracodawca Polski Wschodniej 2017. Plebiscyt będzie miał swój finał podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (27-28 września 2017 r.).

 • Najlepsze inwestycje z szansą na wyróżnienie podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku

  Ilustracja do artykułu Top Inwestycje Polski Wschodniej.jpg
  2017-08-21 13:56:56

  Dobre praktyki, prorozwojowe dla gospodarki, regionu i mieszkańców decyzje, inwestycyjne sukcesy – to im przygląda się jury prestiżowego konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej. O tym, które projekty uhonorowane zostaną podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, zdecydują także internauci. Głosowanie trwa do 18 września br.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook