Dodana: 17 marzec 2021 09:55

Zmodyfikowana: 17 marzec 2021 10:52

Projekt „Kadry Historii”. Podlaska młodzież promuje lokalną historię

Gra terenowa, konkurs i spora dawka wiedzy serwowana w mediach społecznościowych - grupa młodych ludzi zafascynowanych lokalną historią realizuje projekt „Kadry Historii”. Ich celem jest odkrywanie nieznanych wydarzeń z dziejów Białegostoku i okolic. W serwisie Facebook można ich znaleźć wpisując adres: Kadry Historii

Grafika ukazująca grupę młodzieży oraz ułożone dłonie tworzące aparat

Jednym z elementów projektu jest stworzenie gry miejskiej z wykorzystaniem aplikacji, która przybliży sylwetki osób związanych z ideą solidarności. Wśród nich znajdą się m.in.: Nora Ney, Zenek Borowski, Józef Neuhüttler, Irena Białówna, ks. Stanisław Suchowolec. Na stronie Kadry Historii fb można znaleźć m.in. powstałe na podstawie dostępnych materiałów źródłowych improwizowane wywiady z ludźmi, których życie było związane z Podlaskiem. 

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano też konkurs pod hasłem „Czym jest dla Ciebie postawa solidarności?”. Odpowiedzieć na to pytanie można przygotowując pracę pisemną lub plastyczną, w formie podcastu, filmu, lub za pomocą piosenki. Ważne aby zdążyć przed 31 marca - to właśnie wtedy upływa termin nadsyłania prac.
Więcej szczegółów o konkursie znajduje się 
tutaj.

Zapraszamy na stronę KADRY HISTORII.

Projekt „Kadry Historii” jest realizowany w ramach Akademii Witolda Pileckiego organizowanej przez Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego.

 

źródło: „Kadry Historii”

oprac.: Cezary Rutkowski
red.: Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook