Dodana: 9 czerwiec 2021 11:05

Zmodyfikowana: 11 czerwiec 2021 14:55

Lato z Fundacją „Pomóż Im”

W najbliższą niedzielę (13.06), w godz. 11-16, w ośrodku „Pięć Dębów” w Supraślu odbędzie się Dzień Rodziny. To doroczne, integracyjne spotkanie rodzin z domowego hospicjum. Fundacja zaprasza również na 12-dniowe kolonie w Wiśle, w województwie śląskim pod hasłem "Letnia aktywacja! W grupie siła, budujemy moc!". W turnusie mogą uczestniczyć dzieci z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego z rodzin hospicyjnych oraz po przebytej chorobie onkologicznej.

Dziecko bawiące się w plastikowej kuli

Organizatorem wyjazdu jest białostocka Fundacja „Pomóż Im”, która co roku zapewnia dzieciom po przebytej chorobie onkologicznej i podopiecznym z rodzin hospicyjnych letnie turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Są to wyjazdy wzmacniające, integrujące, ale przede wszystkim pozwalające wypocząć i poznać nowe miejsca. Fundacja „Pomóż Im” jest jedynym w regionie organizatorem tego typu wyjazdów, za które uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Na początku ubiegłego roku wystartowała w konkursie grantowym Fundacji ING Dzieciom.

– Nasz pomysł na organizację letniego wypoczynku okazał się ciekawy i atrakcyjny dla komisji konkursowej i otrzymaliśmy nagrodę w postaci wyjazdu grupy dzieci do ośrodka Fundacji ING Dzieciom w Wiśle – informuje Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”. – Niestety, z powodu pandemii nie mógł się on odbyć i został przełożony na ten rok, jednak w ograniczonym zakresie. Zamiast 45 dzieci, z turnusu skorzysta 21 osób. Ośrodek w Wiśle to bardzo atrakcyjne miejsce, a sam budynek kolonijny jest nowoczesny i bardzo dobrze wyposażony, chociażby w zakresie zaplecza rekreacyjno-edukacyjnego. W ramach turnusu dzieci będą miały zapewnione zajęcia rekreacyjne, turystyczno-krajoznawcze, sportowe, psychologiczne i z zakresu zdrowego odżywiania się z elementami robotyki – dodaje Krystyna Skrzycka.

Turnus odbędzie się w dniach 5-16 lipca. Wyjadą na niego dzieci w wieku 8-16 lat. Osoby zainteresowane udziałem – rodzice dzieci po przebytej chorobie onkologicznej i z rodzin hospicyjnych – mogą zgłaszać się do Fundacji „Pomóż Im”, nr tel. 85 66 22 003.

Wyjazd i pobyt dla 21 dzieci zostały sfinansowane ze środków Fundacji ING Dzieciom w ramach programu „Turnusy uśmiechu”.

źródło: Fundacja "Pomóż Im"
oprac.: Paulina Dulewicz
red.: Barbara Likowska-Matys

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook