Dodana: 15 marzec 2021 10:36

Zmodyfikowana: 15 marzec 2021 16:07

III edycja Akcji Charytatywnej Kwitnące serca i konkurs piosenki prozdrowotnej

Do 15 maja trwa akcja na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB oraz Stowarzyszenia Pro Salute. Organizatorzy zapraszają do udziału szkoły, przedszkola, świetlice i osoby prywatne. Finał odbędzie się podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej „Śpiewające serca”.

Bukiet czerwonych róż

„Kwitnące serca”

Celem akcji jest utworzenie jak największego dywanu z serduszkowych kwiatów oraz wykonanie jak największej liczby serduszek i kwiatów z serduszek.
Jest to forma wsparcia dzieci z dystrofią mięśniową, okazanie tego, że chorujący nie są osamotnieni w swojej chorobie. To również pomoc finansowa, bo celem akcji jest też pozyskanie funduszy na terapię i rehabilitację.

Uczestnicy mają możliwość przekazania na konto dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia Pro Salute sumy zliczonej z ogólnej liczby kwiatów z serduszek (każdy kwiatek to jeden symboliczny grosz) – nr konta dzieci podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute: 71 1950 0001 2006 0038 7745 0004; Bank: IDEA BANK S.A.

Przekazana kwota może również pochodzić np. ze sprzedaży kwiatów z dywanu, części dywanu lub całego dywanu w ramach akcji charytatywnych zorganizowanych przez daną placówkę.

Brak wpłaty na konto sumy zliczonej z ogólnej liczby kwiatów z serduszek (każdy kwiatek to jeden symboliczny grosz) nie wyklucza danej placówki z udziału w akcji. 

 

„Śpiewające serca”

To będzie pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej.
Konkurs jest skierowany do przedszkolaków, uczniów i osób indywidualnych. 
Zgłoszenia należy nadsyłać do 10 kwietnia br. Finał odbędzie się 31 maja w Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Wówczas poznamy też zwycięzców akcji „Kwitnące serca”. 

 

 Grafika informująca o terminach zgłoszenia uczestników do udziału w festiwalu piosenki prozdrowotnej

 

 

źródło: Stowarzyszenie Pro Salute 
oprac.: Aneta Kursa
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Mateusz Duchnowski 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook