Dodana: 11 maj 2021 09:28

Zmodyfikowana: 11 maj 2021 09:35

Uwiecznij Czarną Hańczę na zdjęciach. Konkurs fotograficzny „Człowiek i rzeka”

Jeszcze do 30 maja można zgłaszać swoje prace w konkursie fotograficznym, którego bohaterką jest Czarna Hańcza. To wyzwanie dla każdego miłośnika zdjęć i przyrody, bez względu na wiek i doświadczenie. Wyniki poznamy podczas otwarcia pokonkursowej wystawy na suwalskich Bulwarach nad Czarną Hańczą. Na laureatów czekają nagrody.

Aparat fotograficzny. Zbliżenie na obiektyw.

Konkurs stanowi cześć proekologicznej akcji Suwalskiego Ośrodka Kultury (SOK) pn. „Człowiek i rzeka. Święto Czarnej Hańczy". Tematem przewodnim jest prezentacja i promowanie walorów przyrodniczych Czarnej Hańczy oraz człowieka, od którego zależy stan ekologiczny tej pięknej rzeki.

Człowiek i rzeka w kadrze

Celem konkursu jest aktywne promowanie walorów przyrodniczych najdłuższej rzeki Suwalszczyzny, rozbudzanie zainteresowania przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz zwrócenie uwagi na wagę ochronę przyrody.

- Chcielibyśmy, żeby projekt „Człowiek i rzeka. Święto Czarnej Hańczy”, w którym SOK łączy działania ekologiczne i kulturalne, ewoluował i meandrował jak Czarna Hańcza właśnie. W tym roku zorganizowaliśmy akcją zarybiania miejskiego odcinka rzeki, jeśli pandemiczne obostrzenia pozwolą, planujemy na nadhańczańskich bulwarach koncert. Fotograficzne zmagania podsumujemy na plenerowej wystawie. Pogoda nam sprzyja, dlatego zachęcam do wypraw nad Czarną Hańczę i uchwycenia w kadrze współistnienia człowieka i rzeki. Życzę udanych i niepowtarzalnych ujęć – mówi Agnieszka Małka z SOK.

Czarna Hańcza nad Czarną Hańczą – wystawa plenerowa

Zgłaszane fotografie muszą być wykonane w obszarze Czarnej Hańczy. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli, doświadczeni i amatorzy. Ważne, aby zdjęcie było wykonane samodzielnie. Można zgłosić maksymalnie jedno zdjęcie. Udział w konkursie jest bezpłatny. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz wezmą udział w pokonkursowej wystawie plenerowej. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe od fundatorów – sponsorów konkursu oraz od organizatora – Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Termin nadsyłania zdjęć mija 30 maja 2021 r. Wyniki poznamy 23 czerwca br. podczas otwarcia pokonkursowej wystawy prezentowanej na Bulwarach nad Czarną Hańczą, w sąsiedztwie Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach i Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać na dole strony.

Szczegóły – na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury.


źródło: SOK
oprac. i fot.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook