Dodana: 11 luty 2015 11:22

Zmodyfikowana: 11 luty 2015 11:22

Łomżyńskie legendy. Konkurs MDK-DŚT

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży we współpracy z Urzędem Miasta Łomża ogłasza konkurs plastyczny "Łomżyńskie legendy" skierowany do dzieci i młodzieży z łomżyńskich placówek oświatowych i wychowawczych.

Wszyscy znamy legendy o wawelskim smoku, o Warsie i Sawie, o Lechu, Czechu i Rusie, o kwiecie paproci. Ale czy znamy legendy o jeleniu co wskoczył do łomżyńskiego herbu lub o królowej Bonie? Nasze miasto zostało opisane w wielu legendach. Powiadają, że w każdej legendzie tkwi ziarnko prawdy. Poprzez legendy poznajemy historię, zagłębiamy się w przeszłość, poznajemy bohaterów, którzy byli często prawdziwymi postaciami i mieli wpływ na losy Łomży. Ciekawi jesteśmy jak wy wyobrażacie sobie królową Bonę, grajka, wiedźmy, które wyniosły się z Łomży, księcia Mazowieckiego? Jak wyglądała dawniej Łomża opisana w legendach? – zachęcają do udziału w konkursie organizatorzy – czekamy na prace pełne wyobraźni, ciekawych technik malarskich, interesujących interpretacji i zgodnych z treścią ilustrowanych legend.
Legendy można zanleźć w książkach: "Jak Boruta zakochał się w karczmarzowej córce – baśnie i legendy kurpiowskie" Zdzisława Nowaka, "Legendy" praca zbiorowa wydana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Białymstoku, "Dzieje Łomży" Donaty Godlewskiej.

Prace można składać do 8 maja 2015r.

REGULAMIN

Więcej na: www.mdk.4lomza.pl/

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook