Dodana: 24 marzec 2015 08:58

Zmodyfikowana: 24 marzec 2015 08:58

Ogólnopolski konkurs Śniadanie Daje Moc rozstrzygnięty

Pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015 dobiegł końca a wraz z nim czas na podsumowanie pierwszego etapu programu Śniadanie Daje Moc i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych. Na konkurs nadesłano ponad 800 reportaży!

Najlepsze okazały się prace dwóch klas z województwa świętokrzyskiego i klasy z województwa śląskiego. Konkurs został przeprowadzony w ramach czwartej edycji programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia, czyli koalicja firm Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka.

Do zwycięskich szkół właśnie trafiły nagrody, a niebawem rusza rekrutacja do jubileuszowej 5. edycji programu Śniadanie Daje Moc. Jako zachętę do przyłączenia się do programu przedstawiamy zwycięskie prace nadesłane na konkurs na najlepszy reportaż z obchodów ogólnopolskiego Dnia Śniadanie Daje Moc. Reportaże prezentują, jak ciekawa może być nauka o zdrowym odżywianiu. Zadaniem wychowanków polskich szkół podstawowych było przygotowanie pod opieką nauczycieli pracy relacjonującej lekcję zdrowego śniadania, która odbyła się w tym roku 7 listopada 2014 roku . To święto w programie Śniadanie Daje Moc przypomina o Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowionym w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou.

W ramach konkursu uczestnicy udokumentowali swoje działania na trzy różne sposoby: w formie filmu, zdjęć i prezentacji. Szkoły z województwa podlaskiego wysłały ponad 20 reportaży. Spośród nadesłanych prac wybrano trzy najciekawsze propozycje.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook