Dodana: 31 maj 2021 12:33

Zmodyfikowana: 3 czerwiec 2021 07:55

Rusza kolejna edycja konkursu literackiego „SREBRO NIE ZŁOTO”

Rozpoczyna się VII edycja konkursu literackiego „SREBRO NIE ZŁOTO”. Do 20 września można nadsyłać wiersze i małe formy prozatorskie. Organizatorzy do udziału w konkursie zapraszają podlaskich seniorów i nie tylko. Liczy się oryginalność i jakość utworów. Konkurs i wydanie tomiku są współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Tomik SREBRO NIE ZŁOTO

W tym roku w konkursie przewidziane są dwie kategorie:

  • POEZJA - kategoria otwarta o dowolnej tematyce wierszy.
  • PROZA - małe formy prozatorskie; kategoria międzypokoleniowa, otwarta dla osób powyżej 18 roku życia., pod hasłem: „Pamiętajmy - opowieści o ludziach i miejscach”.

Mottem tegorocznej edycji są słowa Cypriana Kamila Norwida „Do Bronisława Z.”:
Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
Dwie tylko: poezja i dobroć… i nic więcej.

Termin nadsyłania prac upływa 20 września 2021, prace wraz z kartą zgłoszeniową należy przesyłać pod adres: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Wyniki Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w Książnicy Podlaskiej 21 października 2021 o godz. 12. Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne i książkowe, statuetki, dyplomy a także nagrody specjalne. Podczas gali odbędzie się promocja tomiku poetyckiego z utworami laureatów VI edycji „Srebro nie Złoto” i specjalny koncert.

źródło: Podlaska Redakcja Seniora
oprac.: Paulina Dulewicz
red.: Cezary Rutkowski

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook