Dodana: 10 październik 2019 10:36

Zmodyfikowana: 10 październik 2019 10:36

Rozpoczęły się zapisy do 15 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Parlament Europejskie Biura w Polsce, sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Jubileuszowej XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Ilustracja do artykułu Młodzież.jpg

Każdy z finalistów pojedzie z wizytą studyjną do Brukseli, by zobaczyć „od kuchni” jak działają instytucje Unii Europejskiej. Natomiast zwycięzca uda się na miesięczny płatny staż do Parlamentu Europejskiego. Na laureatów czekają także liczne cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy informują również, że laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” na mocy Uchwały nr 379 Senatu  Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 19 grudnia 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów i finalistów olimpiad stopnia centralnego oraz laureatów i finalistów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w roku akademickim 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 oraz 2022/2023, otrzymują maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunkach:

  • europeistyka;
  • europeistyka – integracja europejska;
  • kulturoznawstwo – wiedza o kulturze;
  • European Politics and Economics.

Szkoły zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego (w załączeniu do maila) na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl  do 20 października 2019 roku.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Olimpiady znajduje się ( link do strony) TUTAJ  

facebook