Dodana: 5 styczeń 2021 14:05

Zmodyfikowana: 5 styczeń 2021 14:05

Ostatnie dni głosowania na „Świetlną Stolicę Polski”

Rywalizacja toczy się o tytuł i nagrody przeznaczone na cele charytatywne dla mieszkańców zwycięskiego miasta. Do finału akcji przejdzie szesnaście miejscowości z najpiękniejszym świątecznym oświetleniem – po jednym z każdego województwa. W Podlaskiem prowadzi Łomża przed Białymstokiem i Wasilkowem. Etap regionalny trwa do czwartku (07.01).

Po prawej choinka oświetlona lampkami w kształcie gwiazdek. Po lewej podświetlony kościół.

W plebiscycie Energi miasta walczą nie tylko o prymat w regionie, ale też o awans do finału i prestiż, jaki niesie za sobą tytuł „Świetlej Stolicy Polski”. Przede wszystkim jednak rywalizacja ma cel dobroczynny – energooszczędny sprzęt AGD i lampy ultrafioletowe zostaną przekazane potrzebującym ze zwycięskich miast. Do mistrzów regionalnych trafią nagrody o wartości 10 tys. zł. Natomiast zwycięzca ogólnopolski otrzyma sprzęt o łącznej wartości 50 tys. zł.

W tym roku wśród nagród znajdą się specjalne lampy UV, wspomagające walkę z koronawirusem. Zostaną one przekazane do wszystkich mistrzów wojewódzkich. Urządzenia służą do dezynfekcji pomieszczeń i mogą być bardzo przydatne w miejscach, w których przebywają osoby szczególnie narażone na zakażenie, m.in. osoby starsze czy chore.

Głosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową Świeć się z Energą, odszukać swoje miasto, wchodząc we właściwe województwo, a następnie kliknąć: „Zagłosuj”.

W tegorocznej edycji udział bierze już ponad 150 miast z całej Polski. Głosowanie w etapie regionalnym „Świeć się z Energą” zakończy się 7 stycznia wyłonieniem szesnastu mistrzów województw z największą liczbą głosów. Spośród nich w finale ogólnopolskim wybrana zostanie „Świetlna Stolica Polski”. Głosowanie w drugim etapie potrwa od 14 do 25 stycznia.

Źródło: Energa, oprac. i fot.: Małgorzata Sawicka

facebook