Dodana: 6 kwiecień 2021 12:53

Zmodyfikowana: 6 kwiecień 2021 12:53

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja br. wyłącznie poprzez stronę internetową za pomocą formularza zgłoszeniowego

Stół zastawiony jedzeniem.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej.  Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe – zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zgłoszenia trzyosobowych reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich można wysyłać do 31 maja br. wyłącznie poprzez stronę internetową bitwaregionow.pl za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej informacji o konkursie na stronie bitwaregionow.pl.

źródło: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
oprac.: Władysław Tokarski

facebook