Dodana: 6 maj 2021 12:54

Zmodyfikowana: 6 maj 2021 15:47

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

Ponad 2 tys. prac plastycznych nadesłano do wojewódzkiego etapu XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Nagrodzono sześcioro dzieci w dwóch kategoriach wiekowych oraz najbardziej aktywne szkoły. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Podlaskiego.

Konkurs BEZPIECZNIE NA WSI

W kategori uczniów klas 0-III najlepszy okazał się Igor Stolarewski, uczeń Szkoły Podstawowa w Dubinach. Kolejne miejsca na podium zajęli: Iwo Stolarewski z tej samej szkoły oraz Bartłomiej Rogiński ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu.

W kategorii obejmującej uczniów klas IV-VIII I miejsce zajęła Magdalena Wińska ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej, a kolejne: Łucja Sokołowska (Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych) i Eliza Lenczewska (Szkoła Podstawowa w Płaskiej).

Za najaktywniejszy udział w konkursie wyróżnienie otrzymały: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Płaskiej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym, Szkoła Podstawowa w Czyżach.

Jak podkreśla w komunikacje organizator etapu wojewódzkiego - Odział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, tegoroczna, XI edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nadesłano 2136 prac plastycznych z 182 podlaskich szkół podstawowych. Każda zaskakiwała pomysłowością i starannością wykonania.

Tradycyjne podsumowanie regionalnej cześci konkursu nie może się odbyć ze względów epidemicznych. Organizatorzy mają nadzieję, że, jeśli warunki poprawią się, spotkanie nagrodoznych odbędzie się w późniejszym czasie.

 

źródło: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku

oprac.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook