Dodana: 5 październik 2020 08:40

Zmodyfikowana: 18 styczeń 2021 09:42

Do 15 października przedłużono zgłoszenia do konkursu Srebro nie Złoto

Na prośbę uczestników organizatorzy przedłużają termin przesyłania prac do VI edycji konkursu literackiego Srebro nie Złoto. W tym roku konkurs ma charakter międzypokoleniowy. Oprócz seniorów - w kategorii specjalnej - mogą w nim także brać udział osoby młodsze, a nawet młodzież, która ukończyła 18 lat.
Drewniana deseczka z nazwą konkursu i rysunkiem otwartej książki.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby mieszkające i tworzące w województwie podlaskim lub urodzone tutaj i mające związki z naszym regionem.

Przewidywane są dwie kategorie konkursowe. Ogólna – otwarta, o dowolnej tematyce wierszy lub prozy. I kategoria specjalna, „międzypokoleniowa” – dla uczestników w różnym wieku, nawet młodzieży. Kategorię specjalną nazwano #Kiedy zostaliśmy w domu i dotyczy ona wierszy i prac prozatorskich na temat tegorocznej, wyjątkowej sytuacji i przeżyć związanych z czasem epidemii.

Utwory poetyckie lub opowiadania, kartki z pamiętnika i inne formy prozatorskie nie powinny być dłuższe niż 3 strony. Maksymalnie można przesłać po dwa opatrzone godłem utwory w każdej kategorii. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 15 października 2020 pod adresem mailowym: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com.

Uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostaną nazwiska laureatów i wręczone statuetki Srebro nie Złoto 2020, nagrody pieniężne oraz upominki książkowe laureatom VI edycji konkursu, odbędzie się 6 listopada o 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian tych terminów.

Regulamin i karta zgłoszeniowa – link do strony Podlaski Senior


źródło: Podlaska Redakcja Seniora
oprac. Anna Augustynowicz
fot. archiwum

facebook