Dodana: 24 maj 2021 13:25

Zmodyfikowana: 24 maj 2021 13:25

„Centrum Mistrzostwa Informatycznego” po raz trzeci

Chcesz poprowadzić koło naukowe, masz wiedzę i doświadczenie dydaktyczne? Weź udział w konkursie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” (CMI). Do wygrania jest grant i pakiet szkoleń na jednej z pięciu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Wnioski można składać do 31 maja br.

Uśmiechnięta nauczycielka, obok niej para uczniów. Przed nimi robot i laptop.

Projekt skierowany jest do nauczycieli, którzy prowadzą koła naukowe z informatyki dla uczniów. Jego celem – podniesienie kompetencji kadry prowadzącej zajęcia pozalekcyjne, rozwijającej zainteresowania informatyczne. Ma także zaktywizować młodzież uzdolnioną informatycznie, pobudzić kreatywność oraz zachęcać do współpracy zespołowej w ramach kół.

Co daje udział w projekcie CMI?

Przede wszystkim grant finansowy w wysokości niemal 6,5 tys. zł na realizację celów projektu. Poza tym dwusemestralny, certyfikowany kurs prowadzony na jednej z pięciu najlepszych uczelni technicznych w kraju, przygotowujący do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania.

Dodatkowo każdy uczestnik będzie miał możliwość uczestnictwa w profesjonalnych wykładach online, organizowanych przez wykwalifikowaną kadr trenerów i ekspertów.

Korzyści dla uczniów

Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kół informatycznych mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

- Dzięki CMI odnosimy sukcesy w wielu konkursach i zawodach. Dla mnie, jako nauczyciela to powiew świeżości, innowacji, wymiany doświadczeń i możliwość poznania nauczycieli-pasjonatów – zapewnia Marek, grantobiorca na Politechnice Gdańskiej.

Szczegóły oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

***

Projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


źródło
: CMI
oprac.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook