Dodana: 19 sierpień 2019 14:06

Zmodyfikowana: 19 sierpień 2019 14:06

"Bycie fair to dobry sposób na bycie" – Legalna Kultura ogłasza konkurs filmowy

Internet to skarbiec prac twórców. Oferuje niezliczone możliwości, zasypuje informacjami, danymi, plikami. To, co dla internautów jest jednym z wielu zasobów oferowanych w sieci, dla twórców jest efektem ciężkiej pracy, a nawet może okazać się dziełem życia.

Ilustracja do artykułu image.png

- Korzystaj z legalnych zasobów internetu, nie daj się złapać w piracką sieć i nakręć film z przesłaniem! Weź udział w konkursie "Bycie fair to dobry sposób na bycie" i nakręć przepis na korzystanie z legalnych źródeł kultury. Zobacz swój film podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i wygraj Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury. Twój głos w sprawie walki z piractwem jest ważny dla twórców, odbiorców, dla nas wszystkich - zachęcają organizatorzy.

Nagrodzone filmy będą także prezentowane jako oficjalne spoty Legalnej Kultury w ramach programów edukacyjnych, podczas wydarzeń kulturalnych, na stronach, w serwisach społecznościowych Legalnej Kultury oraz w mediach.  

"Nieważne czy i co studiujesz, czy jesteś amatorem, czy profesjonalnym filmowcem. Nieważne czy nakręcisz film telefonem komórkowym, zrobisz animacje, czy posłużysz się starą kamerą 16 mm. Liczy się wyłącznie Twoja kreatywność, chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami oraz refleksja odbiorców - w myśl przesłania, że kultura jest narzędziem, które zmienia świat, docierając do serc i umysłów" - mówią przedstawiciele Fundacji  Legalnej Kultury 

Na pokazanie filmu konkuroswicze beda mieli minutę czasu ekranowego. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Tyle trwał film braci Lumiere "Wyjście robotników z fabryki", od którego w 1895 roku zaczęła się historia kina.

 

Nadesłane prace oceniać będzie jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, które przyzna nagrody finansowe komplementarnie z nagrodami rzeczowymi:

I nagroda: 5 tys. zł i Microsoft Surface Go

II nagroda: 3 tys. zł i Microsoft Surface Go

III nagroda: 1,5 tys. zł i Microsoft Surface Go

 

Termin zgłaszania filmów upływa 10 września 2019 roku.Filmy, mające charakter dzieła autorskiego, mogą zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców.

 

Prawa autorskie do filmów nie mogą być w żaden sposób ograniczone ani naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Wszystkie materiały wykorzystane w filmie - np. muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry i inne - muszą pochodzić z legalnych źródeł, nie mogą naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich.

 

W konkursowych filmach można korzystać z logo Legalnej Kultury oraz innych materiałów dostępnych w  Biurze Prasowym Legalnej Kultury.

 

Szczegółowe założenia merytoryczne konkursu, tryb składania prac, wymogi techniczne zostały zawarte w  REGULAMINIE KONKURSU.

 

Aby zgłosić swój film należy przesłać FILM, FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY oraz  OŚWIADCZENIE - pocztą tradycyjną oraz na adres mailowy konkursfilmowy@legalnakultura.pl .

 

 

 

https://www.legalnakultura.pl/pl/legalna-kultura/dzialamy/blog/3508,bycie-fair-to-dobry-sposob-na-bycie-oglaszamy-konkurs-filmowy

 

mat.org.
oprac.ak

 

 

facebook