Dodana: 14 wrzesień 2011 06:19

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2011 06:19

"Głos ulicy" - uwaga konkurs dla internautów!

"Kultura wielu głosów" ph. "Głos ulicy" rozpoczęła się 6 września objazdem rowerowym szlakiem akcji komiksu Pauliny Drobnikowskiej i Andrzeja Bajguza "Siedem+dwa". Publikacja ta jest częściowo fikcyjną, częściowo faktograficzną opowieścią o Białymstoku.

Na trasie objazdu znalazły się takie miejsca, jak np. Hotel Turkus, Dworzec PKP, gmach Uniwersytetu w Białymstoku przy Placu Uniwersyteckim i in. Szlak rowerowej wędrówki zaznaczany  był  ...... .
I tu zagadka – rozwiązanie będzie nagrodzone. Pierwsze cztery osoby, które odgadną jaki znak zostawiali uczestnicy  na trasie objazdu – otrzymają  komiks "Siedem+dwa".  Na odpowiedzi czekamy pod adresem: maria.szyszko@umwp-podlasie.pl do środy, 14 września do godz. 12.00.

Dalsza część  projektu odbyła się w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2.

Podczas dyskusji z udziałem animatorów kultury i niezależnych artystów wspólnie zastanawiano  się nad fenomenem kultury ulicy i powiązanymi z nim zagadnieniami, takimi jak: uczestnictwo w kulturze, oddolne tworzenie kultury i społeczne działanie poprzez sztukę.

Wystąpili:
Andrzej Bajguz jako Nawigator, Robert Burzyński, Krzysztof Kiziewicz, Tomasz Kuczyński i Jan Wyspiański jako Dyskutanci oraz Katarzyna Niziołek i Małgorzata Skowrońska jako Moderatorki.

Projekt realizowany był  przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Robert Burzyński – dj, grafficiarz, radiowiec (HiphOpera w Radiu Białystok), organizator imprez i koncertów, współtwórca Reformat4 (www.reformat4.com)

Krzysztof Kiziewicz – filmowiec, breakdance’owiec, artterapeuta, współtwórca spektakli teatralnych, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM (www.kiziewicz.com)

Tomasz Kuczyński – animator kultury związany z Białostockim Ośrodkiem Kultury, pomysłodawca akcji ESSA (East Side Street Art) w ramach Dni Sztuki Współczesnej

Jan Wyspiański – dj, animator kultury, współzałożyciel i wokalista punkrockowej grupy Uran, organizator Dni Kultury Ulicy, członek Stowarzyszenia Białystok Fabryczny

"Kultura wielu głosów"
- projekt zainicjowany w 2011 roku przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku, przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Jest to cykl spotkań o tematyce kulturalnej, realizowanych w konwencji rozmowy z udziałem gości i zgromadzonej publiczności oraz wydarzeń towarzyszących o charakterze artystycznym, stanowiących „próbkę” demokracji kulturowej (rozumianej jako aktywne uczestnictwo w kulturze każdego człowieka). Projekt jest zorientowany na kształtowanie postaw obywatelskich, wyrażających się w szeroko pojętym uczestnictwie w życiu publicznym, nie tylko w wymiarze politycznym, ale także kulturowym. Ma na celu kształtowanie wzorów aktywnego udziału w kulturze: zachęcenie do wyjścia poza rolę biernego odbiorcy-konsumenta, włączenie do publicznej dyskusji na temat kultury i sztuki, dowartościowanie pozainstytucjonalnych form twórczości artystycznej i uczestnictwa w kulturze. Projekt kładzie nacisk szczególnie na nowe zjawiska w kulturze, koncentruje się na jej współczesnych formach.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook