Dodana: 6 sierpień 2020 10:13

Zmodyfikowana: 7 sierpień 2020 13:44

Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy

Uroczyste zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą kadencję prezydencką nastąpiło w czwartek (6.08) podczas Zgromadzenia Narodowego. Z racji panującej pandemii i wynikających z niej obostrzeń, było to zaprzysiężenie wyjątkowe.

Ilustracja do artykułu Zaprzysiężenie prezydenta.jpg

O godzinie 10.00 w sali plenarnej Sejmu rozpoczęło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego Andrzej Duda złożył przysięgę oraz wygłosił orędzie inaugurujące jego drugą kadencję. Po zakończeniu tej uroczystości prezydent udał się na spotkanie z Konwentami Seniorów Sejmu i Senatu, a następnie przemieścił się do Pałacu Prezydenckiego. Przebieg całej uroczystości odbył się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Wszyscy parlamentarzyści oraz zaproszeni goście zastosowali się do procedur sanitarno-epidemiologicznych - obowiązku zakrywania ust i nosa oraz poddaniu się pomiarowi temperatury. Sam prezydent maseczki nie miał z racji wygłaszanego orędzia. Został on jednak zobowiązany do zachowania na tyle dużego dystansu, by każdy z obecnych na uroczystości zaprzysiężenia czuł się bezpiecznie.

Kamil Timoszuk
fot. Grzegorz Jakubowski/Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej (KPRP)

facebook